Yumurta Diyeti

Yumurta Diyeti

Yumurta diyeti yapmak istiyorsan öncelikle bu diyetin senin için uygun olup olmadığına karar vermelisin. Yumurta diyeti ile ilgili bilinmeyenleri Askipo uzmanlığıyla senin için derledik. Yazımızın bütününde yumurta diyeti yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular da dahil olmak üzere bu diyet türünün tüm bilinmeyenlerini bulacağına emin olabilirsin.

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Yumurtayı seviyorsan işte bu diyet türü tam da sana göre. Ancak diyette yumurtayı nasıl yersen senin için bir diyet anlamı taşıyacağını biliyor olman da önemlidir. Yumurta diyetine başlamadan önce tavsiyemiz Askipo beslenme uzmanlarından görüş alman yönündedir. Uzman görüşlerine dayanarak yapacağın her diyette başarı sağlaman mümkündür. Ancak sadece sosyal medya ve diğer kaynaklardan edindiğin bilgiler ile hareket etmenin neticesi her zaman istediğin sonucu sana getirmeyecektir. Eğer mis gibi bir tereyağında yumurta seviyorsan bu alışkanlığını yumurta diyetinde bırakman gerekecek. Yumurtayı ya kayısı kıvamında ya da tam pişmiş olarak tüketmen gerektiğini unutmamalısın. Bunun yanı sıra yürüyüş veya başka bir şekilde spor yapman yumurta diyetini daha doğru olarak başarıya ulaştıracaktır. Öncelikli olarak yapman gereken uzman bir diyetisyen desteği alman ve yumurta diyeti senin için uygun görülüyor ise bu diyeti yapmandır.

Yumurta Diyeti ile Bir Haftada Kaç Kilo Verilir?

Yumurta diyeti yaparak bir hafta da büyük bir değişime uğrayacağını düşünüyorsan yanılıyorsun diyebiliriz. Çünkü bu diyet ile bir haftada vereceğin kilo miktarı belki üç belki de beş kilodan ibaret olacaktır. Ancak bu konuda kesin bir bilgi vermek de doğru değildir. Öncelikle kendini diyet yapmaya hazır hissetmen gerekiyor. Yapacağın diyet neticesinde verebileceğin kilo miktarını düşünmeden bir diyete başlamalısın. Diyet uzmanlarımızın bu husustaki en önemli uyarısı bu yönde olmaktadır. Diyet yaparken “Haftada beş kilo vereceğim” şeklinde kendini şartlandırmadan, gereken özeni göstererek ve spor ile diyetini destekleyerek zamanla dilediğin ideal kiloya kavuşman hiç de zor olmayacaktır. Kulaktan dolma sözlere itibar etmeden sadece kendi yapacağın diyete odaklanmalı, diyet uzmanından destek almalı ve çekinmeden diyetin ile ilgili merak ettiğin her konuyu danışmalısın. Askipo uzman diyet ekibi sen ve senin gibi kilo kontrolü sağlamak isteyen birçok kişiye destek vermek üzere hazır bulunuyor. İdeal kilona kavuşabileceğin sağlıklı diyet günleri dileriz.

Yumurta Diyetinde Spor Yapmak Gerekir Mi?

Spor hangi diyet türü olursa olsun kilo kontrolünde altın kurallardan biridir. Yumurta diyeti yaparken spor yapman kasların açısından büyük önem taşır. Bu diyeti uygulayacağın zaman Askipo beslenme uzmanlarımız ile yapacağın görüşmede, uzmanlarımız sana daha detaylı bilgi aktarımı da gerçekleştirilecektir.

Yumurta Diyeti ile Hızlı Kilo Verilir Mi?

Yumurta diyeti tek tip beslenme diyetlerinden biridir. Hızlı kilo verdiğini söyleyenlerin büyük bir bölümü herhangi bir sağlık sorunu olmayan, sporunu ihmal etmeyen ve su tüketimine önem veren kişilerden oluşmaktadır. Hızlı kilo vermek kulağa ne kadar hoş gelse de bu diyeti bıraktığın an tekrar eski kilolarını alabileceğini de aklından çıkarmamalısın. Bu sebeple sana önerimiz süreç uzun olsa bile sağlıklı ve doğru kilo verme yöntemine karar vermek için Askipo beslenme uzmanlarımız ile irtibata geçmen olacaktır.

Yumurta Diyetinin Yararları Nelerdir?

Yumurta tok tutma özelliği ile bilinen, vitamin ve mineraller açısından zengin bir gıdadır. Protein açısından zengin olan yumurta ile yapacağın diyet metabolizma hızını arttırarak kilo verirken bu kiloların bir kısmını da yağdan vermene destek olur. Ancak unutmaman ve hatırlatmayı bir görev olarak gördüğümüz konu ise şudur. Yumurta diyetini uygularken günlük ortalama iki buçuk litreye yakın su tüketimini ve düzenli spor yapmayı ihmal etmemelisin.

Kimler Yumurta Diyeti Yapmamalı?

Son günlerde sıklıkla adını duyduğun yumurta diyetini yapmaya karar verdiysen öncelikle bu diyetin senin için uygun olup olmadığını araştırmalısın. Kalp rahatsızlığın varsa, tansiyon hastası isen, karaciğer, safra kesesi rahatsızlığın var ise veya yumurtaya karşı alerjin var ise bu diyet türünden uzak durmalısın. Ayrıca diyet uzmanından yeterli bilgi almadan yumurta diyetine başlamanı önermemekteyiz. Diyet uzmanına gidecek vaktin yok ise senin için Askipo olarak bir tık uzağında olduğumuzu bilmeni isteriz. Dilediğin her an ister bilgisayarından istersen akıllı telefonundan beslenme uzmanlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsin.

Yumurta Diyetinin Zararı Var Mı?

Yumurta diyetinin öncelikli olarak tek tip beslenme türlerinden biri olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu diyeti yaparken sağlığın için yararlarının yanı sıra nasıl zararlara sebep olabileceğini anlatmayı uygun gördük. Eğer karaciğer, safra kesesi gibi sağlık problemleri yaşıyorsan uzun süre yumurta yemek zarar verebilir. Protein içeriğinin yüksek olması sebebi ile kas kaybı yaşaman muhtemel bir durumdur. Kas kaybı yaşamaman için diyeti uygularken spor yapmayı ihmal etmemelisin.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.