SORU

A*****

Vegan besleniyorum spordan önce neler yememi tavsiye edersiniz? Siz antrenmandan önce hangi atıştırmalıkları yiyorsunuz?

2

CEVAP 1

F****

Vegan beslenirken spor öncesi tüketebileceğiniz atıştırmalıklar arasında şunlar yer alabilir: - Meyve: Antrenman öncesinde küçük bir muz, elma, armut veya portakal gibi meyveler tüketebilirsiniz. Yüksek şeker oranı nedeniyle en seçkin seçimlerinizden biri olacaktır. - Fındık: Badem, ceviz veya fıstık gibi fındıklar, antrenmandan önce sindirimi zor olmayan ve vücuda enerji sağlayan bir protein kaynağıdır. - Tahıl barları: Vegan protein barları, antrenman öncesi kalori ve protein ihtiyacını karşılamak için iyi bir seçenektir. - Smoothie: Sağlıklı bir smoothie, antrenmandan önce tüketebileceğiniz ideal bir atıştırmalıktır.özellikle vegan protein tozu, sebzeler ve meyveler gibi besinler eklediğiniz zaman size enerji verebilir. Bunun dışında, spor öncesi ne tükettiğinizden çok ne kadar tükettiğinizin de önemli olduğunu unutmayın. Ciddi bir egzersiz planı yapmak istiyorsanız, yeterli gıdalar tüketerek vücudunuzu antrenmana hazırlamak önemlidir. Bununla birlikte, spor öncesi ne yediğinizi deneyerek en iyi sonucu almayı unutmayın. Herkesin vücudu farklı olduğundan ihtiyaçları da farklı olabilir.

0

CEVAP 2

B**** A

Ben genelde kuruyemiş, kuru meyve veya yulaf lapası tercih ediyorum. Hem enerji veriyor hem de sıvı kaybımı dengede tutuyor.

1