Uyku Düzeni Metabolizmamızı Nasıl Etkiler?

Uykunun sağlık üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Uyku düzeni ise metabolizmamızı etkileyen unsurlardan biridir. Vücudumuzun besinleri işleme biçimi, uyku düzenine göre değişiklik gösterebilir.

Özellikle uyku düzensizliği, obezite ve diyabet gibi kronik hastalıkların gelişimine zemin hazırlayabilir. Uyku düzeni bozuk olan bireylerin metabolizması yavaşlar, kilo almaları kolaylaşır.

Uyku düzeninin düzeltilmesi ise metabolizmamızın hızlanmasına yardımcı olabilir. Düzenli uyku, vücudun enerji harcamasını arttırır ve besinleri işleme hızını arttırır.

Bu nedenle, sağlıklı bir yaşam için düzenli ve yeterli uyku alınması, metabolizmamızın sağlıklı bir şekilde çalışması açısından oldukça önemlidir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!