Tuz da şeker gibi az mı tüketilmeli?

Tuz, vücudumuz için gerekli bir mineraldir ancak fazla tuz tüketimi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tuz tüketimini azaltmak, kalp sağlığı, böbrek sağlığı ve genel sağlık açısından faydalı olabilir.

Dünya Sağlık Örgütü, günlük tuz alımının 5 gramdan az olması gerektiğini önermektedir. Ancak, dünya genelinde tuz tüketimi genellikle bu önerilen miktarın çok üzerindedir.

Tuz tüketimini azaltmanın bir yolu, işlenmiş gıdaların tüketimini azaltmaktır. İşlenmiş gıdalar genellikle yüksek miktarda tuz içerirler, bu nedenle doğal gıdalar tüketmek daha faydalı olabilir. Ayrıca, yemeklerinize tuz yerine baharatlar ekleyerek de tuz tüketimini azaltabilirsiniz.

Sonuç olarak, tuz tüketimini azaltmak sağlık için faydalı olabilir. Günlük tuz alımınızı azaltmak için doğal gıdalar tüketmeye ve yemeklerinize baharatlar eklemeye dikkat edin.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!