Tiroit Hastalığında Kilo Verme

Tiroit hastalığı, vücudumuzun metabolizmasını yöneten tiroid bezinin anormal çalışması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık metabolizmanızın yavaşlamasına neden olarak kilo almaya sebep olabilir. Ancak, tiroit hastalığı olan kişiler de kilo verebilirler.

Tiroit hastalığı olan kişilerin kilo vermesi için öncelikle doktorlarıyla birlikte çalışmaları gerekmektedir. Doktor, hastalığın tipine ve şiddetine göre uygun tedavi yöntemlerini belirleyecektir. Tedavi sürecinde, doktorun önerdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve diyet ve egzersiz planı uygulanmalıdır.

Diyet planı, tiroit hastalığı olan kişiler için oldukça önemlidir. Beslenme uzmanları, hastaların metabolizmalarını hızlandıracak yiyecekleri önerirler. Özellikle protein ağırlıklı, lifli ve kompleks karbonhidratlar içeren bir diyet, kilo vermek için faydalı olacaktır. Ancak, diyet planı kişiye özgü olmalı ve doktor tarafından onaylanmalıdır.

Egzersiz, kilo vermek için önemli bir faktördür. Tiroit hastalığı olan kişiler, enerji seviyeleri düşük olduğu için egzersiz yapmakta zorlanabilirler. Ancak, düşük yoğunluklu egzersizler, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Yapılacak egzersiz programı da kişiye özgü olmalı ve doktor tarafından onaylanmalıdır.

Sonuç olarak, tiroit hastalığı olan kişiler kilo verebilirler ancak bunun için doktorlarıyla birlikte çalışmaları gerekmektedir. Uygun tedavi yöntemleri, beslenme ve egzersiz planları ile kilo vermek mümkündür.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!