×

Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Şok diyetler genel olarak tek tip bir beslenme ile yapılır. Kimileri sadece örneğin üç günlük şok diyet için her gün yoğurt yemek sureti ile yoğurt diyeti yaparken, kimileri de bir ekşi elma ile bir hafta beslenmeye çalışır. Bunun adına her ne kadar beslenme demek mümkün olmasa da şok diyet ile kilo verdiğini söyleyenler bunu şok diyet, şok beslenme olarak nitelendirmektedir. Eğer şok diyet yapmayı planlıyorsan ve dinlediğin şok diyet hikayelerinden yola çıkarak bunu uygulayacaksan iyice düşünmeni öneririz. Düşünmenin yanı sıra askipo beslenme uzmanlarımızın görüşlerine başvurarak bu diyet hakkında daha detaylı bilgi edinmen doğru olacaktır. Sağlıklı zayıflamak için birbirinden güzel beslenme yöntemleri var iken şok diyet olarak adlandırılan bu beslenme şekli hakkında çok bilgi sahibi olmadan uygulamanı önermemekteyiz.

Şok Diyet Şok Diyet Nasıl Yapılır?
Şok Diyet

Şok Diyet İle İlgli Sık Sorulan Sorular

Şok diyetler hakkında merak ettiğin konular olduğunu biliyoruz. Bu sebeple senin için birbirinden faydalı bilgileri bir kaç başlık halinde bir araya topladık. Askipo uzmanlığı ile vermiş olduğumuz bilgileri dikkate aldığında hayatında yapacağın köklü değişiklikler için düşünmeye vaktin olacak.

Şok Diyet Nedir?

Kısaca kolay yoldan hızlı zayıflama olarak tarif edebileceğimiz şok diyet günümüzde birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Şok diyet uygulayan arkadaşların var ise sen de kendilerinden işittiğin zayıflama hikayeleri neticesinde aynı diyet veya beslenme biçimini uygulamak isteyebilirsin. Burada hatırlatmakta yarar gördüğümüz konu ise herkes tarafından uygulanan şok diyet sen uyguladığından aynı sonucu vermeyebilir. Hatta özellikle internet ortamında bir ay içinde verilmesi zor olan kiloların sadece bir hafta içerisinde verilebileceği iddialarına dahi rastlayabilirsin. Şok diyet uygulamadan diyetisyen görüşü alman, şok diyet uygulayan bir arkadaşının görüşlerinden daha değerli olacaktır.

Yağ Yakıcı Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Yağ yakıcı şok diyet, kas yaptıran şok diyet sözlerini duyduğun an bu tür beslenmelerden uzak durmalısın. Sağlığını ve kendi iyiliğini düşünüyorsan, yağ yakmak için daha sağlıklı beslenerek şok şeklinde değil yavaş bir kilo verme şekli ile kilo vermelisin. Vereceğin kiloların yağlardan gitmesini istiyorsan zaten bir uzman görüşüne başvurmadan kendine bir yol çizmemelisin. Yağlarından kurtulmak istediğin her an askipo beslenme uzmanları sana gerekli desteği verecektir.

Hızlı Zayıflamak İçin Şok Diyet Yapmak Sağlıklı Mı?

Hızlı kilo vermek değil normal bir zaman diliminde sağlıklı kilo vermek doğru olandır. Eğer kilo sorunun var ise ya da yüksek oranda obezite ile başa çıkmak adına bir yol arıyorsan bu yok şok diyetten geçmez. Sağlıklı zayıflamak, belirli bir program ile ve askipo.com beslenme uzmanları ile mümkündür. Şok diyet ile verdiğin kilolarının hayatının ilerleyen evrelerinde daha üzücü sonuçlar doğurmasını istemiyorsan sözlerimize kulak vermen yeterli olacaktır.

Şok Diyet Zararlı Mı?

Çok yakın bir zamanda gerçekleşecek olan kardeşinin düğünü için daha o çok sevdiğin elbisenin içine giremediğin vakit aklına “ şok diyet uygulasam bu elbiseyi giyebilir miyim?” gibi bir düşünce geldiyse bu diyeti uyguladığında karşılaşabileceğin zararları da hesaba katmanı öneririz. Şok diyetler her ne kadar hızlı kilo verdiren beslenme şekilleri olsa da iç organlarda ağır hasarlar bırakmaya eğilimlidir. Askipo uzman diyetisyenleri bir haftada verebileceğin 1 kilo, bir hafta verebileğin 3 kilodan daha değerli diyorlar. Çünkü hızlı kilo vermek başta kas kaybı olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirebilir. Şok diyet zararları hakkında bilgi almak istediğin her an senin için burada olduğumuzu unutma.

Şok Diyet İle Verilen Kilolar Geri Alınır Mı?

İşte geldik en çok merak edilen ve konunun en can alıcı noktasına. Şok diyet uygulayanların çok kısa bir süre sonra büyük pişmanlıklarla bir diyetisyenin yolunu tuttuğunu duymuş olmalısın. “ Evet harika bir şok diyet uyguladım, ancak bıraktığım gibi fazlasını geri aldım” gibi hikayeler hep şok diyet hikayelerini oluşturmaktadır. Sözün özü şok diyet uygulamak başlangıçta seni kandıracak kadar büyük kapasitede kilo vermeni sağlasa da eski beslenme düzenine geri döndüğün andan itibaren yeni kilolara fazlası ile sahip olabilirsin.

Şok Diyet Metabolizmayı Yavaşlatır Mı?

Metabolizma günlük yakılan kalori miktarını ifade eder. Eğer metabolizman yavaş ise daha az kalori yakar ve daha yavaş zayıflarsın. Şok diyetler de zaten oldukça yavaş olan metabolizmanı daha da yavaşlattığında o hayallerini kurduğun, dilden dile dolaşan “ 3 günde 5 kilo verme” rüyaların yalan olur. Şok diyetlerin metabolizmayı yüksek oranda yavaşlattığı yapılan araştırmalarda ortaya atılmış bir gerçektir. Askipo.com uzmanlığı ile kilolarına daha sağlıklı bir şekilde veda etmek istersen parmaklarının hemen ucunda bir tık ötende olduğumuzu unutma.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla