Sezgisel beslenmenin uygulanış şekli var mıdır?

Sezgisel beslenme, kişinin bedeninin ihtiyaçlarını dinleme ve buna göre yeme alışkanlıklarını düzenleme yaklaşımını içerir. Bu yaklaşım, doğal besinlerin tercih edilmesi, yavaş yeme, yeme sırasında bedenin sinyallerine kulak verme ve beden ile ilişki kurarak yemek yeme alışkanlıklarının geliştirilmesini kapsar. Sezgisel beslenmenin uygulanış şekli, kişinin yaşam tarzına, kültürüne, ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre değişebilir. Bu nedenle, kişinin kendi bedenini dinleme ve beslenme ihtiyaçlarına uygun bir şekilde düzenleme süreci, bir uzman desteği ile birlikte yürütülebilir. Dolayısıyla, sezgisel beslenme için bir uygulanış şekli bulunmamakla birlikte, bu yaklaşımı benimseyenler kendi bedenlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde beslenme alışkanlıklarını geliştirebilirler.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!