Sezgisel Beslenme Sürecinde Neler Yenmeli?

Sezgisel beslenme, vücudunuzun ihtiyaçlarına göre doğal olarak yemek yeme yeteneğidir. Bu yaklaşım, yeme düzeninizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek sağlıklı bir kilo kaybı ve daha iyi bir sindirim sağlar. Sezgisel beslenme sürecinde, yemeniz gerekenlerin yanı sıra kendinize bazı sorular sormanız da önemlidir. Örneğin, "Bugün ne yemek istiyorum?", "Vücudum neyi istiyor?" veya "Bu yiyecek beni nasıl hissettiriyor?" gibi sorular sormak, yeme alışkanlıklarınızı daha sağlıklı hale getirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, yiyeceklerinizi yavaş yavaş çiğnemek ve yemekten zevk almak da bu sürecin bir parçasıdır. Bu yaklaşım, yeme düzeninizi ve yaşam tarzınızı radikal bir şekilde değiştirmek yerine, sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızı iyileştirmek için doğal bir adım atmanızı sağlar.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!