Sezgisel Beslenme Sırasında Nasıl Spor Yapılmalı?

Spor yaparken, doğru beslenme alışkanlıkları ve spor besinleri tüketmek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayacaktır. Bu nedenle, egzersiz yapmadan önce ve sonra doğru yiyecek ve içecekleri tüketmek önemlidir. Ayrıca, spor yaparken vücudunuzun su ihtiyacını karşılamak da çok önemlidir. Sıvı alımınızı arttırmak için suyu yanınızda bulundurun ve antrenman sırasında düzenli aralıklarla su içmeye çalışın. Spor yaparken, vücudunuzun kaslarının tamamen ısınması için ısınma egzersizleri yapmak da önemlidir. Bunun için hafif tempolu koşu veya yürüyüş yapabilirsiniz. Son olarak, spor yaparken vücudunuzu aşırı zorlamamaya dikkat edin. Yavaş yavaş başlayın ve zamanla kendinizi geliştirin. Böylece, spor yapmak daha keyifli hale gelecek ve sağlıklı bir yaşamın önemli bir parçası olacaktır. Sezgisel beslenme, vücudun ihtiyaçlarını dinleyerek ve doğal yollarla doygunluğa ulaşarak beslenme yöntemidir. Ancak, spor yapmak da sağlıklı bir yaşamın önemli bir parçasıdır.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!