×

Protein Diyeti ile Hızlı Kilo Verilir Mi?

Kısa bir zaman diliminde ideal kiloya ulaşma fikri oldukça sıcak geliyor değil mi? Kilo problemi olanların büyük bir bölümü hızla istedikleri kiloya ulaşmak istiyor. Ancak hızlı bir şekilde değil, sağlıklı bir biçimde kilo vermek doğru olan. Protein diyeti uygulayarak hızlı kilo vermek mümkün aslında. Ancakhızdan kasıt öyle bir ayda büyük değişim sağlayabileceğin türden değil. Hızlı kilo verme ile ilgili en doğru bilgiyi uzmanlarımızdan edinmeni öneriyoruz. Sonuç itibari ile beslenme ve kilo kontrolü üzerine eğitim almış olan uzmanlarımız burada senin yararına hizmet vermek için bulunuyorlar. En doğru kiloya ancak bir uzman kontrolünde ulaşabileceğini unutmamanı öneririz.

Protein Diyeti Protein Diyeti ile Hızlı Kilo Verilir Mi?
Protein Diyeti

Protein Diyeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Protein diyeti hakkında merak ettiğin tüm soruları Askipo beslenme uzmanlarımızın görüşlerini de alarak senin için cevapladık.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein diyeti olarak nitelendirilen diyette en önemli besinler protein ağırlıklı olan besinlerdir. Hem kolay kilo kontrolü hem de vücutta birikmiş olan yağlardan kurtulmanın en etkili yoludur. Ancak protein diyetinde besin takviyesi değil, gerçek besinler tüketilmelidir. Spor yapanları düşündüğünde kaslı vücutları bu kişilerin protein ağırlıklı beslenmelerinin bir göstergesidir. Protein içeren gıdalar acıkmanın önüne geçmek koşulu ile kilo vermene destek olacaktır. Bu sebeple kalori hesaplayarak diyet yapmana gerek bulunmamaktadır. Şok diyet olarak protein diyeti uygulanması yine tavsiye etmediğimiz beslenme biçimleri arasındadır.

Protein Diyetinin Zararı Var Mı?

Diyet eğer bilinçli bir şekilde uygulanıyor ise sana zarar vermez. İster protein diyeti uygula istersen diyet uzmanının sana vermiş olduğu diyet listesin; eğer uygulama esnasında hata yapmazsan ve istikrarı kaybetmezsen sonuçta zararlı çıkmazsın. Bu sebeple tüm diyetlerde bahsettiğimiz gibi önceliğin her zaman için diyetisyen görüşü almaktan yana olmalıdır. Askipo burada senin için var ve olmaya devam ediyor.

Protein Diyetinde Yeşil Çay İçilir Mi?

İşlenmemiş sağlıklı yeşil çaylara bütün diyetlerde yer vermek doğrudur. Yeşil çay olarak papatya, rezene, anason, yasemin gibi doğal çayları tüketebilirsin. Protein diyetinde yeşil çay tüketimi ile birlikte metabolizma hızın artacak, ayrıca daha kolay yağ yakımına destek olacaktır. Su tüketimi de yine bu diyetin ayrılmaz bir parçasıdır. Askipo beslenme uzmanlarımız ile protein diyeti hakkında görüşme yaptığında hangi doğru yolları izlemen gerektiği ile ilgili daha detaylı bilgiler edinebilirsin.

Protein Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Hatalı diyet yapanlardan duyulan bir cümle vardır. Bu cümle “Kilo verdim ama kas da kaybettim” cümlesidir. Protein diyeti ise kasların güçlenmesinde oldukça faydalı bir diyettir. Eğer bu diyeti yeterli miktarda su tüketimi ve spor ile desteklersen sonuçlarına sen bile şaşırabilirsin. Protein diyeti uygulaması esnasında dikkat etmen konuların detayını Askipo’da yer alan diyetisyenlerimizin uzmanlığına bırakıyoruz.

Protein Diyeti Ne Kadar Süre Uygulanır?

Diyeti uygulama süren vermen gereken kilo miktarı ile doğru orantıda olacaktır. Eğer bir diyetisyen kontrolünde uygulama yapmıyorsan ivedi olarak Askipo beslenme uzmanlarımız ile görüşmeni tavsiye ederiz. Görüşmen neticesinde eğer beslenme uzmanlarımız senin için bu diyeti uygun görürse, onlarla birlikte yiyecek tüketim miktarlarından vereceğin kilo miktarına kadar karar verebilirsin. Önemli olan sağlıklı ve kalıcı kilo kontrolü sağlamandır. Birden on kilo verdikten sonra verdiğin kiloları ikiye katlayarak geri almamandır.

Protein Diyetinde Yasak Olan Besinler Nelerdir?

Protein diyeti günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin hemen herkes tarafından uygulanıyor. Özellikle sporcular tarafından da beslenme tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak unutulmaması gereken en önemli bilgi protein diyetinin bilinçli yapılmasıdır. Fazla miktarda alacağın protein ile birlikte bir de hareketsiz yaşam sürersen sonuçları beklediğinin tam tersi olabilir. Bu sebeple öncelikli olarak beslenme ve diyet uzmanlarımızın görüşlerine başvurmanı öneriyoruz. Başarılı bir diyet ve istenilen ideal kilo için ön koşulun bu olmalıdır. Akabinde göstereceğin azim ile kilo vermemek için bir nedenin kalmayacaktır. Herkesin olduğu gibi senin de hayalinde fit bir görünüm olduğunu biliyoruz. Bu görünüme kavuşmanın ilk adımını Askipo ile atmaya ne dersin? Eğer cevabın evet ise tek yapman gereken mobil uygulamamızı indirmek olacaktır. Uzmanlarımız ihtiyacın olan tüm bilgileri sana büyük bir öz veri ile verecek, kilo kontrolü sağlaman noktasında yanında olacaktır. Dilediğin her an uzmanlarımız ile iletişim kurabilir, aklında takılı kalan soruların yanıtlarını bulabilirsin. Belki de hayatındaki dönüm noktası uzmanlarımız ile tanışacağın zaman dilimidir.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla