Patates Diyeti

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan patates kızartmaları hemen her evde en azından haftada bir kez yapılır. Çalışan aileler hafta tatillerinde aileleri ile kahvaltı sofrasına oturduğunda çeşit olması bakımından patates kızartmalarına önem verir. Patates yağda kızardığı vakit sağlık açısından çok da yararlı bir besin olmamaktadır. Çocukların da severek tükettiği patates kızartmalarına evlerimizde daha az yer vermeliyiz. Patates diyeti ile kilo verdiğini söyleyenleri duymamak mümkün değil. Patates diyeti ile ilgili tüm detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde senin için derledik.

Patates Diyeti

Patates Diyeti Kilo Verdirir Mi?

Popüler hale gelen diyetlerin arasında patates diyetini görmek mümkündür. Sosyal medyada yapacağın araştırmalar neticesinde bu diyet ile ilgili birçok bilgi bulabilirsin. Ancak bu bilgilerin seni yanıltabileceğini unutmamalısın. Çünkü tek tip beslenme olarak da nitelendirdiğimiz patates diyeti gibi diyetlerin kesinlikle uzman kontrolünde gerçekleşmesi gerekmektedir. Eğer patates diyeti uygulamak senin için uygun değil ise bu işe hiç başlamamalısın. Bunun için sana önerimiz Askipo beslenme uzmanlarından patates diyeti ile ilgili detaylı bilgi alman olacaktır. Diyet olarak bakıldığında; patates diyeti yapmaya engel bir durumun bulunmuyor ise ve kurallarına uygun olarak bu diyeti yapıyorsan her diyette olduğu gibi kilo vermen mümkün olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Patates başlı başına sağlıklı bir besin olsa da bunu diyet şekline dönüştürmenin ne kadar sağlıklı olabileceği konusuna en iyi yanıtı uzmanlarımız verecektir. Patatesin sağlığın için yararları, fazla tüketiminin doğuracağı sonuçlar ve daha fazla konuda beslenme uzmanlarımızın tavsiyelerine kulak vermeni önermekteyiz. Genel olarak beslenme konusunda yapılan en büyük hatalar kulaktan dolma sözlerle beslenmeye yön vermeden kaynaklanmaktadır. Oysa ki, bilinçli bir tüketici olarak beslenme konusuna daha önem verdiğinde belki de diyete bile gerek kalmadan kilo kontrolü sağlaman mümkün olabilir. Belki de aklında tüm bunları okumana rağmen “patates diyeti işe yarar mı?” sorusu takılı kalmış olabilir. Bu tip diyetlerden ziyade doğru beslenme biçimleri ile gerçekleştirebileceğin, aç kalmadan, sağlıklı kilo verebileceğin menülerimizi görmek için Askipo sayfamızı ziyaret etmen yeterli olacaktır. Günün her saatinde bize ulaşabilir, uzmanlarımız ile görüşmek üzere ilk randevunu oluşturabilirsin. Sağlığın için en doğru kararı verecek olan yine sensin. Bizler senin sağlığın için doğru adımlar atman için buradayız.

Patates içerdiği nişasta ve şeker oranının yüksek olması sebebi ile özellikle diyabet hastalarının uygulamaması gereken diyetler arasındadır. Gelişme çağında bulunan çocuklar ve gençler için uzman bir diyetisyen her zaman daha doğru bir seçenek olacaktır. Hamileler ve emziren anneler de patates diyetinden uzak durması gereken kişiler arasındadır. Diyet söz konusu ise Askipo uzmanları her daim yanında. Yapacağın en ufak bir hatanın sağlığını tehlikeye düşüreceğini aklından çıkarmamanı önemle tavsiye ederiz.

Patates diyeti gibi, çabuk kilo vereceğini iddia eden diyetleri bıraktığın ve eski beslenme alışkanlıklarına döndüğün zaman tekrar kilo alabileceğini unutmamalısın. Kas kayıpları yaşamaman için mutlaka uzman kontrolünde diyetini uygulamalısın. Patatesi kilo vermek için yerken aşırıya kaçıp aksine kilo alabileceğini unutmamalısın. Aslında patates diyetinin bir taraftan kilo vermene yardımcı olsa da sana getirebileceği zararları da göz önünde bulundurarak bu tip bir diyete başlaman daha doğru olacaktır.

Eğer patates diyeti uygulayacaksan ve bu diyet senin için uygun ise diyetin kurallarına da uyman gerektiğini unutmamalısın. Başlayacağın diyette kurallara uyduğun sürece başarılı olacağını unutmamalısın. Patates diyetinde altın kural haşlanmış patatestir. Kızartmalardan uzak durmalısın. Patatesi yalnız yani herhangi bir sos eklemeden tüketmelisin. Bol su tüketimine önem vermelisin. Bol yürüyüş ve egzersiz ile diyetini desteklemelisin. Bu kuralları benimsediğinde ve beslenme uzmanının önerilerini doğru bir biçimde uyguladığında dilediğin kiloya ulaşmaman için bir sebep kalmayacaktır. Askipo yapacağın her diyette seninle.

Patates günümüzde diyetlere de konu olmaktadır. Bu diyeti uygulayanlar sürekli birbirlerine tavsiyelerde bulunmadan edemez. Ancak sana önerimiz tavsiye ile değil bir uzman kontrolünde bu diyeti uygulaman yönündedir. Askipo beslenme uzmanlarımızdan patates diyeti ile ilgili detaylı bilgi alabilir, eğer bu diyet senin için uygun ise başlayabilirsin. Diyetin uygulanış biçimi ile ilgili en doğru bilgiyi sana uzmanlarımız verecektir. Tek yapman gereken bize ulaşman olacaktır.

Patates geçmişten günümüze kadar hemen her evde bulunan, her çeşit yemeği lezzetlendiren sağlıklı bir gıdadır. Antioksidan özelliği sebebi ile kalp sağlığı, kanser türleri gibi hastalıklardan korunmaya destek olur. Patates C vitamini açısından oldukça zengin bir besindir. Sindirim sisteminin korunmasını destekler. Ayrıca çölyak hastalığına sahip kişiler için glutensiz yapısı sayesinde oldukça idealdir.

Hadi Sağlıklı Yaşam Serüveninde Birlikte Yol Alalım!

Hadi Sağlıklı Yaşam Serüveninde Birlikte Yol Alalım!