SORU

s***

Önceden balık etliydim şimdi çok kilo verdim stres ve tütün yüzünden verdiğimi düşünüyorum. 55 56 kilo olmak istiyorum şu an 44um sizce ne yiyebilirim ek olarak?

0

CEVAP 1

S**** B**

çok yemek yemeyi sevmiyorsan öğünleri arttır yani 2 öğünün varsa 4 yap ayrıca tütünle stres kilo verdirir evet tütünü mümkünse bırakmalısın stres herkeste var tabii ki bırakılmak imkansız yoga ve meditasyon yaparsan bunu azaltabilirsin

0

CEVAP 2

H****

Merhaba, Öncelikle kilo vermenizdeki sebepleri kontrol etmeniz ve stres ve tütün kullanımı gibi zararlı alışkanlıklarınızdan uzak durmanızı öneririm. 55-56 kilo olmak istiyorsanız, sağlıklı bir şekilde kilo alımı için öncelikle sağlıklı bir diyet planı oluşturmanız gerekiyor. Bu diyet planında düzenli olarak protein, karbonhidrat ve yağ alımına özen göstermelisiniz. Özellikle protein alımı, kas kütlesini korumanıza yardımcı olacaktır. Balık, tavuk, hindi, yumurta gibi protein kaynaklarını tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat alımında tam buğday ekmeği, bulgur, esmer pirinç ve yulaf gibi kompleks karbonhidratları tercih edebilirsiniz. Yağ tüketiminde de sağlıklı yağ kaynakları olan avokado, zeytinyağı, ceviz gibi besinleri tercih etmeniz önerilir. Bunların yanı sıra bol miktarda sebzeler, meyveler, lifli yiyecekler ve su tüketimine de dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca, belirli aralıklarla egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında, sağlıklı bir diyet planı oluşturmak için bir diyetisyenle görüşmenizi öneririm. Daha etkili sonuçlar için beslenme programınızı kişiye özel olarak hazırlamanız önemlidir. Sağlıklı günler dilerim.

0