SORU

h***** a******

Mide bölgesinde bulunan kiloyu vermek için neler yapmak gerekir.diyet yapıyorum evde leslie yapıyorum ama göbeğim bacaklarım gidiyor fakat midem küçülmüyor. Bunun için bana öneride bulunabilirmisiniz.

1

CEVAP 1

Y******

Öncelikle Merhaba :) Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için öncelikle şeker içeren besinler ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekiyor. Kardiyo yapmak vücuttaki yağ oranını azaltmak için mükemmel bir egzersiz olsa da maalesef nereden inceleceğimiz tamamen genetik faktörlerimize bağlıdır. Göbekte oluşan yağlanma, incelmek istediğimiz bölgelere göre biraz daha inatçıdır. Bunun için kardiyoya devam etmenizin yanında diyet listenizi de gözden geçirmenizi öneririm.

1

CEVAP 2

M*****

Merhaba, Kilonun belirli bir bölgeden gitmesi maalesef mümkün değildir. Göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için doğru beslenme alışkanlıkları ve egzersiz rutinleriyle bütün vücut yağ oranınızı düşürmeniz gerekiyor. Diyet yapmak ve egzersiz yapmak doğru bir başlangıçtır. Ancak, günlük aldığınız kalori miktarınızı ve yağ, karbonhidrat, protein gibi besin gruplarını ne kadar almanız gerektiğini belirleyen bir diyet programı hazırlamanız size daha hızlı sonuçlar verecek ve uygun beslenme alışkanlıkları edinmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte, bel bölgesindeki yağlar için spesifik egzersizler de yapabilirsiniz. Basit bir egzersiz olarak plank hareketi veya yoga pozları önerilebilir. Ancak, yağlarınızın tamamen kaybolması mutlaka zaman alabileceği için sabırlı olmalısınız. Umarım faydalı olmuştur. Sağlıklı günler dilerim.

0