Meyve Suyu Tüketimi Nasıl Olmalı?

Meyve suları günümüzde oldukça popüler bir içecek haline gelmiştir. Ancak, tüketimi doğru bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Meyve suları birçok vitamin ve mineral içerir ancak aynı zamanda şeker ve kalori yönünden de zengindirler.

İdeal olarak, günlük meyve suyu tüketimi bir bardakla sınırlandırılmalıdır. Bu bardakta tüketilen meyve suyu taze sıkılmış olmalıdır ve şeker ilave edilmemelidir. Ayrıca, meyve suyu yerine taze meyve tüketmek daha faydalı olacaktır. Taze meyveler daha az kalori içerirken, lif oranı daha yüksektir ve daha uzun süre tokluk hissi sağlar.

Meyve sularının tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da hazır meyve sularıdır. Hazır meyve suları genellikle şeker ve koruyucu madde içerirler ve besin değerleri taze sıkılmış meyve sularına göre daha düşüktür. Bu nedenle, hazır meyve sularının tüketiminden kaçınılmalıdır.

Sonuç olarak, meyve suları tüketimi sağlık açısından faydalı olabilir ancak doğru bir şekilde tüketilmelidir. Günlük tüketim miktarı bir bardakla sınırlandırılmalı ve tercihen taze sıkılmış meyve suları tüketilmelidir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!