SORU

R***** T******

Merhaba, uygulama aldığımız karbonhidrat değerini doğru hesaplanıyor. Proteinle aynı oranı sabitlemiş ikisinide aynı gösteriyor. Protein ve yağ kısmını doğru gösteriyor sadece. Bu da yanıltıcı oluyor malesef... Birde diğer sormak istediğim bu oranlar nasıl olmalıki diyetimiz başarılı olsun. Şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum...

1

CEVAP 1

Askipo

Merhaba! Kalori detayı sayfamızdaki toplam alınan karbonhidrat miktarı göstergelerde doğru yansıtılsa da belirtilen total sayısal değerde bir hatayla karşılaştığımızı ve en yakın zamanda çözmek üzere çalıştığımızı belirtmek isteriz. Anlayışın için teşekkürler. Sağlıcakla.

1

CEVAP 2

H****

Merhaba, öncelikle uygulamanın karbonhidrat değerini doğru hesaplaması sevindirici. Ancak protein ve karbonhidrat oranlarının aynı olması yanıltıcı olabilir. Diyetinizin başarılı olması için protein alımı vücut ağırlığınızın kilogram başına 1.2-1.5 gram aralığında olmalıdır. Karbonhidrat alımı ise günlük enerji ihtiyacınızın %45-65'ini karşılamalıdır. Yağ alımı ise günlük enerji ihtiyacınızın %20-35'ini geçmemelidir. Ancak bunlar kişiye özgü hesaplamalar olduğu için bir diyetisyenle görüşmeniz faydalı olacaktır. İyi günler.

0