SORU

H***** Y*****

Merhaba gün içerisinde çok birşey yemiyorum aldığım kalori Max 1000 oluyor fakat vermek istediğim 4-5 kiloyu uzun zamandır veremiyorum sebebi ne olabilir 😢

0

CEVAP 1

Z**** Y****

sporla destek vermelisin en azından yürüyüş ve kalorini aşırı derecede düşürmemelisin

0

CEVAP 2

T****** d

Merhaba, kilo vermeniz uzun süre durduğunda kaloriyi arttırıp bir hafta ara vermenizi öneririm. Tabii a bu abartmamak koşulu ile. Misal 1500 kalori olabilir. Ya da bir gün normal düzeyde yiyip diğer gün dikkat etme şeklinde olabilir. İşe yarıyor. Bizzat kendim keşfettim. Kilo vermem 2 hafta durunca pes edip bıraktım. Bir hafta sonra kiloma baktığımda değişiklik yoktu. Hemen bir günlük kabak detoksuyla tekrar başladım ve kilo verme sürecine tekrar girdim.

0

CEVAP 3

Z**** D***

bende öyleyim ya

0

CEVAP 4

K*****

Merhaba :) aslında 4-5 kiloyu neden veremediğinin cevabı yine sorunun içinde. Çünkü alman gereken kalori miktarının çok altında kalıyorsun. Metabolizma hızını yüksek ihtimalle çok fazla düşürdün. Normalde bir tabak makarnayı 1 saatte sindirebilecekken artık bu 2 saat sürüyor. Vücudunu çok zorluyorsun. Vücut stres altında hissederse kendisini korumak için yağları saklar. Lütfen vücuduna işkence etme. Hayatının sonuna kadar 1000 kalori ile yaşayamazsın. Bu ilerde çok büyük sağlık sorunlarına yol açar, hem fiziksel hem psikolojik. Kendine lütfen dikkat et. Sağlıkla kal :)

1