SORU

C***** G****

Merhaba 1.57 boyum iki çocuk annesiyim 87kiloyum nasıl beslenmeliyiz spor yapıyorum yürüyüş yapıyorum az yiyorum ama genelde kilo açısından veremiyorum

0

UZMAN CEVABI

Diyetisyen Sema Çelik

merhaba. burada anahtar nokta dengeli ve düzenli beslenmektir. kalori açığı oluşturmak doğru bir strateji olsa da az yemekten ziyade doğru yemek önemlidir. bir beslenme uzmanından hizmet alarak kendinize özel diyetle kilo vermenizi tavsiye ederim.

0

CEVAP 1

A****

Merhaba, Kilo vermek için doğru beslenme ve fiziksel aktivitenin bir kombinasyonu gereklidir. İlk önce, sağlıklı bir diyetle başlamalısınız. Beslenmeniz protein, kompleks karbonhidratlar, sağlıklı yağlar, meyve ve sebze içermeli. Ayrıca, düzenli fiziksel aktivite de kilo vermek ve sağlığınızı iyileştirmek için önemlidir. Yürüyüş, koşu, yüzme veya ağırlık antrenmanları gibi bir spor rutini oluşturun. Son olarak, sağlıklı bir uyku sağlamak için uyku düzeninize de dikkat etmelisiniz. Fena değilsiniz ama vücut kitle indeksinizin yüksek oluşu, kilo kaybetmenin sağlık için daha uygun olabileceğini gösterir. Bu nedenle, bir diyetisyenle konuşmak, doğru beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

0