Kortizol Seviyesi Ve Kilo Vermeye Etkisi

Kortizol, stres hormonu olarak da bilinir ve vücudumuzda doğal olarak salgılanır. Ancak, uzun süreli stres veya anksiyete sonucu kortizol seviyeleri yüksek kalabilir. Bu durumun, kilo vermeye etkisi olduğu düşünülmektedir.

Kortizol, vücutta yağ biriktirmeye neden olabilir ve aynı zamanda iştahı arttırabilir. Yüksek kortizol seviyelerinin kalp hastalığı, diyabet ve diğer sağlık sorunlarıyla da bağlantılı olduğu düşünülmektedir.

Kortizol seviyelerini düşürmek için, stres yönetimi teknikleri ve düzenli egzersiz yapmak önemlidir. Ayrıca, beslenmenize dikkat etmek ve sağlıklı uyku alışkanlıkları edinmek de kortizol seviyelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, kortizol seviyelerinin kilo vermeye etkisi olduğu bilinmektedir. Ancak, stres yönetimi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile kortizol seviyeleri kontrol altına alınabilir ve kilo vermeyi kolaylaştırabilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!