Kolesterol Diyeti

Kolesterol Diyeti

Diyabet, kolesterol, kalp damar rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklar hayatı ciddi anlamda tehdit eden hastalıklardır. Kolestrolü düşürmeye yönelik olarak uygulanması tavsiye edilen birden çok diyet listesi karşına çıksa da en doğrusunu öğrenmek için uzman desteği alman doğru olacaktır. Kolestrol ve kolesterol diyeti hakkında merak ettiğin tüm konuları senin için bu yazımızda derledik. Sağlıklı bir beden için bizimle olmaya devam etmelisin. Detaylı bilgi için ise diyetisyenlerimizle ücretsiz ön görüşme yapabileceğini ve sana en uygun diyet listesine beraber karar verebileceğini de hatırlatmak isteriz.

Kolesterol Diyeti Kolesterolü Düşürür Mü?

Kolesterol diyetinden bahsetmeden önce kolesterolün ne ifade ettiğini öğrenmende fayda var. Böylelikle daha bilinçli hareket edebilir, Askipo uzmanlarımızdan alacağın destekle de sağlığına daha çok dikkat edebilirsin. Sağlıklı her bireyin yılda iki defa kan değerlerini kontrol ettirmelerinde fayda bulunmaktadır. Eğer sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşan yüksek kolestrol tespit edilmiş ise gerekli önlemler alınmalı ve birey sağlıklı yaşam hakkına tekrar kavuşturulmalıdır. Kan tahlillerin neticesinde kolesterolünün yüksek çıktığını öğrendiğinde paniğe kapılmamalı, hekimin ile birlikte bir sağlık değerlendirmesi yaptıktan sonra uygulayabileceğin kolestrol diyeti ile sağlığını kontrol altında tutmalısın. “Günlük hayatında ne kadar hareketlisin? Sigara kullanıyor musun? Yediklerine içtiklerine dikkat ediyor musun?” Bu soruların cevabını verdikten sonra kolesterolünü düşürmek için neler yapabileceğini araştırmalısın. Araştırdığında göreceksin ki beslenme ve diyet uzmanlarımız tarafından sağlıklı yaşaman için gerekli görülen kolesterol diyeti ile hayatına kaldığın yerden devam edebilirsin. Nasıl ki kilo kontrolü için diyet uyguluyorsan bir hastalığı bertaraf etmek için de uzman görüşlerini alarak diyet uygulayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kolesterol seviyenin olması gerektiğinden yüksek çıktığı durumlarda bir uzman desteği ile kolesterol diyeti uygulayabilirsin. Uzmanlarımız tarafından sana sunulan diyet listesine riayet etmen gerekmektedir. Diyet yaparken yürüyüş yapmayı ihmal etmemelisin. Su tüketiminin kilo verme diyetlerinde olduğu kadar kolesterol diyetlerinde de etkili olduğunu unutmamalısın. Diyet eğer belirli süreli olarak uygulanacak ise yine uzman görüşü almadan diyeti devam ettirmemelisin.

Kolesterol diyeti yaparken dikkatli olman gereken konuları diyetisyenlerimiz seninle paylaşacaktır. Bunun için sana önerimiz uzmanlarımız ile iletişime geçmen ve sana özel olarak sunulan desteği almandır. Dikkat etmen gerekenlerin başında uzman desteği gelmektedir. Uzmanlarımıza yüksek kolesterol haricinde bir hastalığın, yaşın, kilon ve kullandığın düzenli ilaçlar hakkında da detaylı bilgileri vermelisin. Uzmanlarımızın seninle paylaşacağı diyet listesine uyumun bu problemin ortadan kalkmasında son derece önemlidir. Eğer diyet listesine uymaz, düzensiz bir uygulama yaparsan istediğin sonuca varman güç olacaktır.

Kolesterol diyeti ile kilo verilip verilmeyeceğini merak ediyorsan sana cevabımız şu yönde olacaktır. Eğer kilo kontrolü sağladığın diyetlerdeki gibi istikrar sahibi olursan hem kolesterol seviyeni düşürebilir hem de vücudundaki fazla yağlardan kurtulabilirsin.

Uzmanlarımız kolesterol diyeti uygulamak isteyenlere yönelik kişisel durumlarına, vücut kitle endekslerine göre diyet listesi hazırlamaktadır. Diyet listesinin yanı sıra kesinlikle uzak durulması gereken besinlerden de bahsedilmektedir. Hamur işleri, bitkisel yağlar, paketli gıdalar, mayonez gibi yağ ağırlıklı besinler ve sakatatlar kolesterol seviyesini düşürmek isteyenlerin uzak durması gereken yasaklardır. Nasıl ki gündelik hayatımızda yaşamımızı tehlikeye atacak olan durumlardan uzak duyuyorsak, yasaklar konusunda da dikkatli olmanda yarar olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

Hayatta hangi işe başlamaya karar verirsen ver, önceliğin her zaman işin ehlinden gerekli desteği almak olsun. Örneğin, bir meslek sahibi olacağın zaman işin ehlinden gerekli kursları aldığın gibi; beden sağlığın ile ilgili de alacağın kararlarda ve uygulayacağın diyetlerde bir uzman desteği almanın önemli olduğunu unutmamalısın. Mobil uygulamamız üzerinden alanında uzman diyetisyenlerimizle ücretsiz ön görüşme randevunu alabilir, diyetin ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsin.

Kolesterol problemi yaşıyor isen doktorun tarafından verilen ilaçları kullanmanı tavsiye ediyoruz. Ancak sadece kolesterol diyeti tek başına yeterli olmayabilir. Bir yandan tıbbi tedavi alırken diğer yandan uzmanlarımızın sana özel hazırladıkları kolesterol diyeti sayesinde en kısa sürede kolesterol seviyeni normale çekmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Kolesterol diyetini uygulayacağın zaman dilimi konusunda muhakkak uzmanlarımızın önerilerine uymalı, tıbbi tedavin sona erdiğinde doktor kontrollerini de ihmal etmemelisin. Tıbbi tedavinin sonlandırılması gerektiğinde ilaçları kullanmadığın bir durum olursa yine uzmanlarımızı bu konuda kesinlikle bilgilendirmelisin. Diyetinde yapılacak olan değişiklikler konusunda uzmanlarımız ile irtibat içinde olmalısın. Diyet ve ilaç tedavisi neticesinde gireceğin sağlık kontrollerinde kan değerlerindeki iyileşme tedavinin gidişatı üzerinde etkili olacaktır.