Kimler Sezgisel Beslenmeli

Sezgisel beslenme, herkes tarafından gerçekleştirilebilir. Ancak bazı insanlar bu beslenme şekline daha uygun olabilirler. Bunlar şunları içerebilir:

  • Yeme bozuklukları olan kişiler: Yeme bozukluğu olan kişiler, diyetlerden veya kısıtlamalardan kaçınarak bedenlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak beslenebilirler. Sezgisel beslenme, yeme bozukluklarının tedavisinde etkili bir yöntem olarak kullanılabilir.
  • Diyetlerden bıkan kişiler: Sürekli diyet yapmak yerine, sezgisel beslenme kişilere daha sürdürülebilir bir beslenme şekli sunar. Bu sayede kişiler, bedenlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak beslenerek, kendilerine ve bedenlerine daha iyi bakabilirler.
  • Kendi bedenlerine güvenen kişiler: Sezgisel beslenme, bedenin ihtiyaçlarına uygun olarak beslenme şeklidir. Bu nedenle, kendilerine ve bedenlerine güvenen kişiler, bu beslenme şekline daha uygun olabilirler.

Sonuç olarak, herkes sezgisel beslenmeyi uygulayabilir. Ancak bu beslenme şekli, yeme bozukluğu olanlar, diyetlerden bıkanlar ve kendi bedenlerine güvenen kişiler için daha uygun olabilir. Sezgisel beslenme, bedenin ihtiyaçlarına uygun olarak doğal olarak beslenme şeklidir ve herhangi bir diyet veya kısıtlama olmadan gerçekleştirilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!