×

Kilo Kaybı Takviyeleri Kilo Vermeyi Hızlandırır Mı?

Kilo kaybında destek olan takviyelerin ne olduğunu bilmeden, tavsiye üzerine takviye kullanmamalısın. Aktar tipi yerlerde satışa sunulan veya beslenme ve diyet üzerine hizmet verdiğini iddia eden yerlerde satılan takviyelerden uzak durmalısın. Bilinçsizce yapacağın her bir hatanın sana fazla kilo olarak geri döneceğini unutmamalısın. Görüntü itibari ile belki de sadece 3-5 kilo fazlan olabilir. Bu fazlalıklardan kurtulmak için hemen takviyelere sarılmamalısın. Belki de gün içerisinde yapacağın birkaç aktivite ile kilo vermeni kolaylaştırabilirsin. Takviye almanın her durumda doğru olduğunu ya da kilo kaybı takviyelerinin kilo vermeyi hızlandırıp hızlandırmadığını en doğru şekilde birinci ağızdan yani beslenme uzmanlarımızdan öğrenmeni tavsiye ederiz. “Günlük yaşantın içerisinde ne kadar hareketli bir hayatın var? Takviye alırsan, metabolizmanın hızlanması için gerekli enerjiyi harcayabilecek misin?” bu soruların yanıtlarını uzmanlarımız ile paylaşmalısın. Ayrıca takviye almana engel olacak herhangi bir rahatsızlığın veya sürekli kullandığın ilaçların da var ise bu bilgileri kesinlikle beslenme uzmanlarımıza aktarmalısın. Hızlı değil sağlıklı kilo vererek hayatına daha mutlu devam etmek senin de hakkın.

Kilo Kaybı Takviyeleri Kilo Kaybı Takviyeleri Kilo Vermeyi Hızlandırır Mı?
Kilo Kaybı Takviyeleri

Kilo Kaybı Takviyeleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kilo kaybı takviyeleri ile ilgili beslenme uzmanlarımıza sıklıkla gelen birkaç soruyu seninle de paylaşmak istiyoruz. Böylece uzmanlarımız ile yapacağın ücretsiz ön görüşmelerde aklına gelen ekstra soruları da sorabilirsin.

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Vitamin Takviyeleri Neler?

Kilo vermek isterken çoğu zaman bedenimize zarar veririz. Vitaminsiz kalan bedenimizde bağışıklık sistemimiz zayıf düşer. Sık sık hastalanmaya başladığımızda farkına varırız ancak artık çok geç olmuştur. Bu sebeple kilo kontrolü sağlarken, eğer uyguladığın diyette tam anlamı ile vitamin alacak besinler bulunmuyor ise ekstra vitamin takviyesi almanda fayda bulunmaktadır. B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 gibi vitaminler; protein ve yağları işleyerek metabolizmanı hızlandırır ve depolanan enerjinin vücutta kiloya dönüşmesine engel olur. Ancak beslenme uzmanlarımız ile yapacağın görüşmelerde uzmanlarımız bu vitaminlerin kullanılmasını uygun görürse kullanman gerektiğini de bilmeni isteriz. Ayrıca diyet yaparken bağışıklık sisteminin de zayıf düşmemesi adına D vitamini takviyesi alman öneriliyor ise ihmal etmemelisin.

Kilo Kaybı Takviyeleri ile Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

Eğer beslenme uzmanın kilo kaybı takviyelerinden olan vitamin ve mineralleri kullanmanı öneriyor ise, takviye alarak kilo vermeni kolaylaştırabilirsin. Yazımızın önceki bölümlerinde de belirttiğimiz gibi diyet uzmanı tavsiyesi olmadan vücuda alınan hiç bir takviyenin sağlıklı kilo verdirdiğini iddia etmek doğru olmayacaktır.

Kilo Kaybı Takviyelerini Alırken Diyet Uzmanıma Danışmalı Mıyım?

Diyet ve beslenme üzerine yıllarca eğitim almış olan diyet uzmanlarının senin sağlığını senden daha çok önemsediklerini bilmeni isteriz. Beslenme uzmanlarımız kilo kontrolü konusunda tarafımıza başvuran hemen herkes ile özel olarak ilgilenmekte, diyet listeni hazırlarken senin de görüşlerini alarak ortak noktalar bulmaya özen göstermektedirler. Günümüzde kilo kaybı takviyeleri satan satış alanları mevcut. Ancak bunları özellikle de arkadaşlarının tavsiyelerine dayanarak değil, diyet uzmanının görüşlerine dayanarak alman ve tüketmen çok önemli.

Kilo Kaybı İçin Olumsuz Etki Yapan Takviyeler Neler?

Kilo kontrolü sağlamak hayali ile diyet yolculuğuna çıktıysan, şu hatalardan uzak durmanı öneririz. Önceliğin diyetisyen kontrolünde kilo vermek olmalıdır. Diyetisyenin tarafından önerilmeyen hiçbir takviyeyi kullanmamalısın. Gerek televizyon reklamlarında gerekse web sitelerinde reklam olarak sunulan besin takviyeleri bulunmaktadır. Protein tozu gibi besin takviyelerinin kullanılmasının bedenine vereceği zararlar çok fazladır. Senin için büyük bir özveri ile çalışan beslenme uzmanlarımız, vermen gereken kilo miktarı ile de doğru orantılı olan birbirinden faydalı diyet listelerini senin için hazırlamaktadır. Bu listeler üzerine diyetisyenlerimiz ile görüşme sağlayarak, kesinlikle tüketmediğin besinler diyet listende ise alternatif beslenme önerileri ile yine de sağlıklı kilo vermen için gerekli özen gösterilmektedir. Bu sebeple asla reklamlara aldanarak kilo kontrolü sağladığı iddia edilen takviye ürünleri kullanma. Bilindiği üzere medyada da sıklıkla gündeme gelen en büyük olumsuzluklardan biri bu tip bilinçsiz kullanılan takviye ürünlerin bireylerin hayatına mal olduğudur.

Kilo Kaybı Takviyelerini Nereden Alabilirim?

Beslenme uzmanlarımız ile yaptığın görüşme neticesinde diyet listeni uygularken bir yandan da takviye almanın doğru olduğu kanısına varıldı ise, diyetisyenin tarafından sana önerilen takviyeleri eczane dışında herhangi bir yerden temin etmen sağlığın için sakıncalı olabilir.

Kilo Kaybı Takviyeleri Metabolizmayı Hızlandırır Mı?

Kilo kontrolü üzerine yaptığın araştırmalarda diyet yaparken kullanabileceğin takviyelerin neler olduğunu beslenme uzmanından öğrenerek, bu takviyelerin metabolizma hızını arttırıp arttırmadığını da sorgulayabilirsin. Alacağın bazı vitaminler metabolizma hızı üzerinde oldukça önemli etkiye sahip iken, bazıları ise sadece besinlerin enerjiye dönüşmesinde etkilidir. Bu sebeple sana önerimiz askipo beslenme uzmanlarımız ile halen görüşme sağlamadıysan, öncelikle ücretsiz ön görüşme için mobil uygulamamız üzerinden uzmanlarımıza ulaşmandır.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

İlgini çekebileceğini düşündüğümüz makaleler

Hiçbir Şey Yemeyerek Zayıflanır Mı?

Hiçbir Şey Yemeyerek Zayıflanır Mı?

Günümüzde birçok kişi fazla kilolarından şikayetçi. Bu fazla kilolarından kurtulabilmek için çeşitli yöntemler denemekteler. En hızı şekilde kurtulmak...

Diyetisyen Onur Habat

17 Eylül 2020

Ödem Atmak İçin 6 Tüyo

Ödem Atmak İçin 6 Tüyo

Kilo verme sürecimizde vücudumuzun çeşitli yerlerinde şişliklerle karşılaştığımızda motivasyonumuz düşüyor, kendimizi kötü hissediyoruz. Normalde giye...

Diyetisyen Onur Habat

14 Eylül 2020

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla