SORU

Y**** H****

Kendinin ne hissettiğimi bilmiyorum kişiliğini bilmiyorum herşeyi ailem için yapıyorum mesela sınav sonuçlarını öğrenince evde çıkan kavgalar... Annemin hüzünlenmesi be yapmam lazım? Ne hissetmem lazım?

1

CEVAP 1

C**

Kendini tanimamana dair bunun farkinda olmanin bile cok onemli bir sey oldugunu dusunuyorum. Sana tavsiyem her gun ya da her hafta kendine farkli hedefler koy hic denemedigin seylere dair bu sayede zevk alarak yaptigin, mutlu olarak yapacagin seyleri kesfedebilirsin ve ona yonelebilirsin.

0

CEVAP 2

M*****

Muhtemelen daha kisiligin tam oturmamis yani 20 yasindan kucuk oldugunu dusunuyorum.Ona gore yanit verecegim, ailemiz evet onemlidir ama ilerde anlayacaksin ki her kisi bir birey yani senin ne istedigin, ne düşündüğün kendi hayatini kurmanda daha onemli olacak.Dogarken tek, ölürken tekiz.Önce can, sonra canan anladin mi.Sinavlar önemsiz diyemem ama ortalik 2 üniversite bitirip is bulamayan insanla dolu.Yada hic okul okumamis kiside asgari ucret aliyo, 2 üni bitirmis de anladin mi.Kafani kullanip kendi isinin sahibi ol, yine diploman olsun ama zekani ve yaraticiligini kullan.Severek yapacagin bi isin olsun iyi düşün bunu👍

0