×

Karbonhidrat Diyeti ile Kilo Verilir Mi?

Karbonhidrat Diyeti Hakkında Her Şey

Karbonhidrat diyeti yaparak kilo verenlerin sayısını düşündüğünde “Ben de yapabilirim.” diyebilirsin. Ancak öncelikli olarak beslenme uzmanlarımızdan diyet ile ilgili gerekli bilgileri almanı ve karbonhidrat diyetinin sana uygun olup olmadığının testlerinin yapılmasını isteyebilirsin. Eğer karbonhidrat diyeti; boy, kilo, yaş, herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı faktörleri göz önüne alındığında senin için uygun ise, doğru bir diyet listesi ile hedefine adım adım yürüyebilirsin. Kilo kontrolünde istikrar oldukça önemlidir. Eğer istikrarlı olursan beslenme uzmanlarımız tarafından sunulan diyetisyen hizmetini alarak, belirlenen besinlerin dışına çıkmadığında karbonhidrat diyeti ile kilo vermemen için hiçbir sebep kalmayacaktır. Sağlıklı olarak kilo vermek istiyorsan, uzmanlarımızın önerilerini dikkate almalısın.

Karbonhidrat Diyeti Karbonhidrat Diyeti ile Kilo Verilir Mi?
Karbonhidrat Diyeti

Karbonhidrat Diyeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

“Karbonhidrat diyeti nasıl yapılır? Kimler bu diyeti uygulayabilir?” Gibi sorular ile aklın meşgul olmuş durumda ise Askipo uzmanlığı ile sana özel olarak cevapladığımız soruların yanıtını görmek için yazımızı aşağıya doğru takip etmeni öneriyoruz.

Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?

Beslenme ve diyet uzmanlarımızdan alacağın randevu sonrasında yapacağın ön görüşmede günlük hayatta sıklıkla adını duyduğun karbonhidrat diyetinin nasıl yapıldığını, diyeti uygularken dikkatli olman gereken püf noktalarını kolaylıkla öğrenmen mümkündür. Teknoloji çağının nimetlerinden yararlanırken, bazen kendimizi beden sağlımızı tehdit edecek derecede farklı uygulamaların içerisinde bulabiliriz. Yetkisiz kişilerin önerilerine kulak vererek, aslında bizlere gerçekten destek olmak isteyen uzmanların görüşlerini almaktan çekiniriz. Sen de hayatının belirli noktalarında kilo kontrolü sağlamaya çalışırken bu tip hatalara düştüysen, kendini uzmanlarımızın bilinçli ve tecrübeli planlarına bırakmalısın. Karbonhidrat diyetini asla kendi kendine uygulamamalı, uzmanlarımızın senin için önerdiği biçimde uygulamalısın. Bu sebeple beden ölçülerinle uyumlu olan diyet listeni Askipo mobil uygulaması üzerinden gerçekleştireceğin ücretsiz ön görüşmenin ardından diyetisyeninden almanı öneririz.

Düşük Karbonhidrat Diyeti Nedir?

Yağ yakmak için de yağlara ihtiyacın olduğunu duyduğunda şaşırmanı istemeyiz. Bu sebeple beslenme uzmanlarımız ile yapacağın görüşmelerde verilen diyet listesine tam bir uyum göstermelisin. Düşük karbonhidratlı beslenmede günlük enerji ihtiyacında yer alan karbonhidrattan sadece 100 gramdan daha az miktarda karbonhidrat alman önerilmektedir. Bu sayede karbonhidrat miktarı düşük tutularak yararlı yağları vücuduna alarak uygulayabileceğin bir beslenme düzeni oluşacaktır. Vücut bu duruma adapte olduktan sonra işin daha kolay olacaktır. Beslenme uzmanlarımızdan alacağın randevulara sadık kalarak istediğin ideal kilona kavuşabilirsin. Kilo kontrolünde asla unutmaman gereken kural, diyetisyen desteği+azim+istikrar=başarıdır.

Karbonhidrat Diyetinde Yasak Olan Besinler Nelerdir?

Diyet yaparken tüm diyetisyenlerin verdiği listelerde yasaklı besinler grupları vardır. Ancak bizler insanoğlu olarak yasak çiğnemeyi sevdiğimiz için bazen kurallara uymayız. Bu gibi durumlar kilo kontrolü sağlamamızda kendimizi başarısız saymamıza sebep olur. Karbonhidrat diyetinde de uzmanlarımız tarafından belirtilen şekerli gıdalar, gazlı içecekler, patates, pilav ve makarna gibi besinlerden uzak durmanın diyetteki başarını katlayacağını unutmamalısın.

Sıfır Karbonhidrat Diyeti Nedir?

Adından da anlayacağın gibi sıfır karbonhidrat diyetinde hiçbir surette karbonhidrat almadan beslenmen gerekmektedir. Bu diyeti uygularken diyetisyen desteğini almanı mutlaka öneriyoruz. Uzman diyetisyenlerimiz ile yapacağın görüşmeler neticesinde eğer sıfır karbonhidrat diyeti uygulamaya karar verdiysen sana özel olarak belirlenen diyet listesine uymalısın. Bu diyette en çok tercih edilen besinlerin başında et, balık, tavuk gibi hem protein hem de yağ değerlerine sahip besinler gelmektedir. Bazen az bir miktar da olsa karbonhidrat içeren besinler vardır, ancak bu besinlerin lif dereceleri yüksek ise sıfıra yakın bir karbonhidrat diyete zarar vermeyecektir.

Karbonhidrat Diyeti Zararlı Mı?

Karbonhidrat diyetinin bilinçsiz bir biçimde uygulanmasının yarardan daha çok zarar getireceği unutulmamalıdır. Karbonhidrat diyeti gibi bazı diyetler sürekli uygulandığında hormon dengeleri başta olmak üzere kan şekeri seviyesi ve tiroidleri önemli ölçüde zarara uğratabilir. Bu sebeple karbonhidrat diyeti ve diğer kilo kontrolü programlarını kesinlikle uzman desteği almadan uygulamamalısın.

Kimler Karbonhidrat Diyeti Yapmamalı?

Askipo uzmanlarımız ile yapacağın ön görüşmenin önemini yazımızın ilk satırlarında da seninle paylaşmıştık. Önemli olan uygulayacağın diyette başarılı olman ve sonuçtan memnun kalmandır. Bunun için öncelikle beslenme uzmanlarımıza tıbbi hikayeni anlatmalısın. Kullandığın düzenli ilaçlar var mı, diyabet hastalığına sahip misin, spor yapıyor musun gibi bilgileri paylaşmalısın. Profesyonel anlamda spor yapıyor isen karbonhidrat diyeti senin için uygun olmayacaktır. Bunun için diyet uygulamalarında uzman desteği ve görüşü her zaman önemlidir. Sağlıklı kilo vermek ve verilen kilonun muhafaza edilmesi için beslenme uzmanlarımızın desteğini almalı, sağlığını tehlikeye atacak olan davranışlardan kaçınmalısın. Sporu ve egzersizi hayatından çıkarmamalı, diyet esnasında ise bol su tüketimine önem vermelisin.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla