Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir bedene sahip olmak gereklidir. Sağlıklı bir beden için ise aç kalmadan doğru beslenmeyi benimsemek gerekiyor. Bu sebeple Karatay diyeti ile zayıflamanın püf noktalarını senin için hazırladık.

Karatay Diyeti ile Ayda 8 Kilo Vermek Mümkün Mü?

Karatay Diyeti ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Diyet yaparken en çok düşünülen konulardan bir tanesi de “bir ay içinde kaç kilo verebilirim?” konusudur. Burada senin için doğru ve sağlıklı diyeti hangi şartlarda gerçekleştirebileceğini açıklamayı hedefledik. Karatay diyeti hakkındaki tüm detaylara ve sorulara geçmeden önce genel olarak bu diyeti uygulayanlar tarafından da dile getirilen 8 kilo konusuna değinmek istiyoruz. Karatay Diyeti ile ayda 8 kilo vermek mümkün mü? Evet, mümkün demek çok da doğru olmayacaktır. Çünkü gerek metabolizma hızın, gerekse diyetin şartlarını yerine getirebiliyor olman vereceğin kilo miktarını belirleyecektir. Ancak, şu da bir gerçek ki bir ay içerisinde 8 kiloyu veremezsin de diyemeyiz. Tam bir irade, sabır ve gayret ile başaramayacağın hiç bir işin olmadığına inancın sonsuz ise başarabilirsin. Şunu asla unutmamalısın yemenin sonu yoktur. Ancak yemek yemek sana zarar vermeye başladı ise ve sağlık problemleri yaşıyorsan acil olarak kendine dikkat etmelisin. Kararlı yapını ortaya çıkararak hayatının geri kalan kısmında daha sağlıklı bir yaşamı tercih etmelisin. Giydiğin kıyafetleri büyütmeyi değil, küçültmeyi hayal et, daha rahat yürümeyi, rahat nefes almayı ve sosyal çevrenin daha da güzel olacağını, iş hayatının daha da başarılı olacağını düşün ve harekete geç. Eğer çevrende daha önce bu diyeti uygulayanlar var ise görüşmen, önceki ve sonraki hallerini görmen senin için müthiş bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Şimdi Canan Karatay tarafından bu meşhur diyet hakkında merak ettiğin tüm soruları senin için en ince detayına kadar cevaplıyoruz.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle Karatay diyetine başlarken kararlı ve azimli olmalısın. Kararlılığını bozduğun anda herşeyin eskisi gibi olacağını unutmaman gerekiyor. Canan Karatay tarafından hazırlanmış olan ve uygulanacak diyet esnasında tüketmen ve tüketmemen gıdaları aklına yerleştirmelisin. En son yemek saatin 20;00 olmalı ve bu saatten sonra gıda anlamında hiç bir yiyeceği tüketmemelisin. Ekmeği hayatından çıkarmak sureti ile tabağında sağlıklı ve organik gıdalara yer vererek aç kalmadan sağlıklı bir şekilde uygulayabileceğin Karatay diyeti hakkındaki tüm soruları incelediğinde bu sorunun cevabını daha net bulabilirsin.

Karatay Diyetinde Kaç Öğün Yenmeli?

Karatay diyetinde iki öğün yemek yiyorsun. Arar öğün olan klasik diyetleri aklından çıkarmalısın. Ancak, diyabet gibi bir rahatsızlığın bulunuyor ise Karatay burada seni de düşünüyor. Daha sağlıklı olabilmen adına öğün aralarını 5 saate indirebilirsin. 4 saatte bir şekersiz çay, yeşil çay, ayran, tereyağlı türk kahvesi gibi içecekler ile de açlığını yatıştırabilir, iki öğün arasında daha dinç kalabilirsin.

Karatay Diyetinde Neler Var?

Yağ tüketerek zayıflayabileceğini söyleselerdi inanmazdın belki de. Ancak Karatay diyetinde sızma zeytinyağından, organik tereyağına, ceviz, fıstık, fındık ve badem gibi kuruyemişlere, protein içeren gıdalar, köy tavuğu gibi protein kaynaklarına kadar aç kalmadan zevkle kilo verebileceğin gıdalar mevcut. Ayrıca sebzeler, bol yeşillik içeren salatalar, meyve, balık, kırmızı et gibi tok kalmanı sağlayacak yiyecekler tüketebilirsin. Yasaklı listede bulunan meyvelerden ise uzak durmalısın.

Karatay Diyetindeki Yasaklar Neler?

Diyet yaparken en önemlisi kurallarına uymaktır. Karatay diyetinde de kesinlikle uyman gereken birtakım kurallar olduğunu unutmamalısın. Ekmek, patates, pirinç, makarna, un mamulleri, şeker, ayçiçek ve margarin yağlar, gazlı içecekler, alkollü içecekler kesinlikle hayatından çıkarman gereken besinlerdir. Meyvelerden şeker oranı yüksek olan kavun, karpuz, muz gibi meyveler de uzak durman gereken meyveler arasında bulunmaktadır.

Karatay Diyeti Yaparken Ne Kadar Su Tüketmeliyim?

Hayatının büyük bir bölümünde çeşitli diyetleri denediysen diyet yaparken su tüketiminin de ne kadar önemli olduğunu biliyor olmalısın. Su, alınan gıdaların daha kolay bir şekilde vücutta işlenmesi ve zararlı olan kısımlarının da vücuttan atılması için diyette son derece önemlidir. Diyet yapmasan da su tüketim miktarını kesinlikle azaltmamalısın. Karatay diyeti yaparken günde en az iki veya 3 litre su tüketmek zorunda olduğunu unutmamalısın.

Karatay Diyeti Yaparken Yürüyüş Yapılmalı Mı?

Diyeti eğer spor ile destekliyor isen daha doğru ve sağlıklı sonuçlara hızla ulaşabilirsin. Karatay diyetinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de günde bir saatlik tempolu yürüyüştür. Yürüyüş sayesinde kilo verme ile orantılı olarak gerçekleşecek vücut deformasyonlarının önüne geçmen mümkün olacaktır.

Karatay Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Bu diyeti yapanların ya da yapmaya başlayacak olanların en çok merak ettiği karatay diyeti ile kaç kilo verebilecekleridir. Bu konu hakkında net bir şey söylememiz doğru olmayacaktır çünkü kilo vermek tamamen kişinin o programa sadık kalma şekline ve kişinin metabolizmasına bağlıdır. Ortalama olarak rakam verecek olursak 2 haftada 5 kilo, ayda 7-8 kilo vermeniz mümkündür.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.