Kan Grubuna Göre Beslenme

Kan Grubuna Göre Beslenme

İnsanların temel ihtiyacı olan beslenme üzerine hazırlanmış birçok diyetten bahsetmek mümkün. Kan grubuna göre beslenme düzeni ile kilo vermek amacındaysan Askipo beslenme uzmanları yanında.

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

Sağlıklı beslenmenin altın kuralı öncelikle bilinçli olmak sonrasında ise kişinin kendisi için yararlı olacak gıdaları tüketmesidir. Sen de beslenme düzenin ile ilgili olarak hatalı beslendiğini düşünüyorsan, burada senin için hazırlamış olduğumuz tüm bilgiler neticesinde beslenme konusunda daha bilinçli bir hale geleceksin. Her bir kan grubu sahibinin günlük tükettiği gıdalar gerek tercihleri olsun gerek damak zevki farklı olmaktadır. Ancak şunu unutmaman gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz. Her ne kadar sevdiğin gıdalar olsa da bazı gıdaların kan grubu çeşidinden dolayı vücut yapın için zararlı olduğunu bilmen gerekir. Kan grubuna göre beslenmeyi vücudun için yararlı olan gıdaları tüketmen olarak nitelendirebiliriz. En çok merak edilen konularla ilgili olarak senin için hazırlamış olduğumuz sık sorular kısmını dikkatlice incelemeni tavsiye ederiz.

0 Kan Grubu Ne Yemeli?

Aslında insanlık tarihinde her doğan kişinin sıfır kan grubuna sahip olduğu bilinmektedir. Zaman geçtikçe mutasyona uğrayan kan 0 A B AB gibi farklı gruplara ayrılmıştır. Günümüzde yapılan kan ölçümlerinde artık kolaylıkla hangi kan grubuna sahip olduğunu saniyeler içerisinde öğrenmen mümkündür. Eğer 0 kan grubuna sahip isen belki de bugüne kadar yaptığın beslenme hatalarının farkına varamamış olabilirsin. 0 kan grubu beslenmesinde yağsız olmak kaydıyla kırmızı et, tavuk, balık gibi gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Simit gibi küçük atıştırmalık olarak bilinen hamur işleri 0 grubunu maalesef ki sevmemektedir. Belki de bugüne kadar damak zevkine uygun olan simit, kahvaltılarının vazgeçilmeziydi. Gel gör ki simit senin için hiç de yararlı değil. Ayrıca et yemekten hoşlanmıyorsan bu gıdalara yönelmen sağlıklı beslenme kriterleri açısından oldukça önemlidir.

A Grubu Et Yerse Ne Olur ?

A grubu eti sevmemesi gereken kişilerden oluşmalıdır. Tabii ki bu durum mümkün olmayacak derecede zordur. Kişilerin hoşlandıkları yiyecekler kan gruplarına göre değil, tamamıyla damak tadıyla oluşmaktadır. A grubu isen, kilo verme sürecinin başarılı sonuçlanması için et yemeği terk etmelisin. Sebze yemek senin için hem sağlıklı beslenmene olanak sağlayacak hem de kilo vermene destek olacaktır.

B Pozitif Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

Bağışıklık sistemi oldukça güçlü olan bu kan grubunun düşmanı olan besinler mercimek, mısır ve buğdaydır. Sebze, kırmızı et ve süt ürünleri diyet yapan B grupları için kilo vermeyi destekleyici gıdalardır. B pozitif kan grubuna sahipsen bu bilgiler ışığında gönül rahatlığıyla kırmızı et tüketebilirsin. Kan grubun ile ilgili olarak tüm beslenme detayları için ise askipo.com beslenme uzmanlarımızla görüşmeni öneririz.

AB Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

AB grubuna sahipsen aslında a ve b gruplarının ayrı ayrı olarak hangi tür gıdaları alıp hangilerini almamaları gerektiğini biliyorsan, Sen AB grubu beslenme sistemini çözmüşsün demektir. AB grupları için en sağlıklı ürün zeytinyağı olmaktadır. Kan grubuna ait beslenme ve besin grupları hakkında daha detaylı bilgi için askipo.com beslenme uzmanlarımız ile görüşme gerçekleştirebilirsin.

Kan Grubuna Göre Sporcu Beslenmesi Nasıl Olmalı?

“Kan grubuna göre sportif faaliyet seçimi mi olur?” diye düşünmemelisin. Sahip olduğun kan grubuna ait farklı besin grupları ile beslenme ne kadar sağlıklı ise, beslenme gruplarının yapacağı spor dalları da o ölçüde faydalı olacaktır. Bu denklemi aklından çıkarmamalısın. Kan grubun beslenme şeklini, beslenme şeklin de yapabileceğin spor dalını belirleyecektir. Bununla ilgili olarak daha detaylı bilgi almak adına diyet uzmanlarımız ile görüşme sağlaman mümkündür.

Kan Gruplarına Göre Hangi Ekmek Yenir?

Şimdi geldik belki de senin de en çok merak ettiğin konu olan kan gruplarına göre ekmek çeşitleri konusuna. “Ekmek yemezsem karnım asla doymaz” diyenlerdensen, hangi kan grubuna göre hangi ekmeğin senin için yararlı olup olmadığına dair bu bilgiler tam sana göre. Askipo.com uzmanları tarafından senin için hazırlanmış olan bu faydalı bilgiler sayesinde belki de hem ekmek yeme alışkanlığından vazgeçmeyecek hem de vücudun için yararlı bir besin maddesini tüketmiş olacaksın. 0 kan grubuna sahipsen kepekli ve çavdarlı ekmek senin için en ideal besin olacaktır. A grubu kan taşıyorsan çavdar senin için tavsiye edilen ekmek grubundadır. Eğer B grubundan bir kan taşıyorsan buğday, mısır ve çavdar ekmeklerinin dışındaki diğer ekmek ürünlerini tüketebilirsin. AB kan grubunu taşıyorsan yulaf, çavdar ve esmer pirinç ekmeği tüketebileceğin besinlerdir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.