SORU

M*** C** B****

İştahım iyi denecek düzeyde fakat yine de arttırmak istiyorum. 52-54 kilo arası gidip geliyorum 70 kilo olmak istiyorum en kısa sürede. Ne önerirsiniz yediğim hiçbir şey yaramıyor

0

UZMAN CEVABI

Diyetisyen Meltem Işık

Merhabalar ben Diyetisyen Meltem Işık. Kalori ve besin değeri yüksek besinleri diyete ekleyerek düzenli beslenme düzeninde sağlıklı bir şekilde kilo alınır. Ücretsiz ön görüşme randevusu alarak daha detaylı görüşebiliriz.

0

CEVAP 1

H******

Merhaba, Öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo almak için düzenli beslenme ve egzersiz programı şarttır. Yediklerinize ek olarak, kilo almak için kalori ve protein yönünden zengin gıdalar tüketebilirsiniz. Örneğin; kırmızı et, tavuk, balık, süt ürünleri, yumurta, kuru yemişler gibi protein ve kalorisi yüksek gıdaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca karbonhidrat kaynakları olarak esmer ekmek, kahverengi pirinç, tam buğday unu, patates, muz, şekerli beyaz ekmek, beyaz un ve hamur işlerinden uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra, egzersiz programınızı da kilo alma hedefinize göre düzenleyebilirsiniz. Düzenli bir egzersiz programı, kas kütlesini arttırarak vücut ağırlığına katkı sağlar. Unutmayın, sağlıklı bir şekilde kilo almak, hızlı ama zararlı bir şekilde kilo almak yerine daha uzun sürede ama kalıcı sonuçlar elde etmek demektir. Bu sebeple, kilo alımınızı takip eden bir diyetisyen ile çalışmanız daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0