İnsülin Direnci Diyeti

İnsülin Direnci Diyeti

Her bireyin kendine özgü bir beden yapısı bulunmaktadır. Bazı bireylerde metabolizma hızının olması gerekenden daha çok olması kilo almalarına engel olurken, metabolizma hızı yavaş olanların çok kolay kilo aldıkları görülür. Kilo problemleri ile savaşanların büyük bir bölümü de insülin direnci diye adlandırılan, pankreas tarafından salgılanan insülin hormonuna karşı vücudun direnç göstermesi durumu ile karşı karşıya gelir. Bu tip bir duruma sahip olan birçok danışanımız Askipo beslenme uzmanlarımız ile görüşme sağlayarak, sorunları ile başa çıkmayı başarmış durumdadır. Eğer sen de insülin direnci ile başa çıkmak ve problemini en kısa sürede çözerek dilediğin kiloya kavuşmak istiyorsan, online olarak destek veren beslenme uzmanlarımızdan ücretsiz ön görüşme için randevu alabilirsin.

İnsülin Direnci Kilo Vermeyi Engeller Mi?

İnsülin direnci olanların neredeyse hepsi kilo verememekten dolayı şikayetçi olarak uzmanlarımızı aramaktadırlar. İnsülin direnci sorunu ile tek başına baş etmenin zor olduğunu söyleyebiliriz. Birçok diyeti uygulayıp bir türlü kilo veremediysen bunun kaynağının araştırılması gerekmektedir. En doğru araştırmanın yapılacak olan kan testleri ile olacağını bilmeni isteriz. Kan testlerinin sonucuna göre beslenme uzmanlarımız ile iletişim kurduğunda kilo kontrolü için önerilen ve yaş, cinsiyet, kilo miktarın ile doğru orantıda olan beslenme listelerini dikkate almalısın. Bu sayede hem insülin direnci ile başa çıkabilir ve bu direncin ortadan kalmasını sağlayabilir, hem de istediğin kiloya kavuşabilirsin. Unutmamalısın ki disiplinli ve istikrarlı olduğun sürece kilo verecek, kilo verdiğin sürece de insülin direncinden kurtulabileceksin. 

İnsülin Direnci Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet yapmaya başlamadan önce vermek istediğin kilo miktarını kendine hedef olarak koymalısın. Eğer insülin direnci gibi bir probleme sahipsen; asla kendi bildiğini okumamalı, sana özel online diyetisyen hizmeti sunan beslenme uzmanlarımız ile görüşme sağlamalısın. Beslenme uzmanlarımız sana ait tıbbi hikayeni dinleyip, belirli analizlerde bulunacak ve verilerin yetersiz olması halinde de gerekli kan testlerini talep edeceklerdir. Veriler ışığında uzmanlarımız insülin direncini kıracak ve kilo vermene destek olacak bir diyet listesi hazırlayacaktır. Diyet listesini özenle okumalı, liste haricinde bir uygulamada bulunmamalısın. Aksi taktirde kilo kontrolü sağlamaya çalışırken kilo alman kaçınılmaz olacaktır.

İnsülin Direnci Diyeti ile Kilo Verilir Mi?

İnsülin direnci diyetini hiç aksatmadan, beslenme uzmanlarımız tarafından verilen liste ve kurallara uygun olarak yaptığın sürece kilo vermen için hiçbir engel kalmayacaktır. Bunun için öncelikle senin kendini diyet yapmaya hazır hissetmen ve sonrasında da uzmanlarımızla iletişim kurman gerekmektedir. Uzmanlarımız ile yapacağın ücretsiz ön görüşme neticesinde danışan ve uzman olarak birlikte çıkacağınız bu yolda emin adımlarla ilerlemelisin. Beslenme uzmanlarımız ile olan randevularını ve kontrollerini aksatmamalısın. Kilo kontrolü sağlarken bağlı kalman gereken kuralların başında bağlılık olduğunu unutmamalısın. Sen istediğin sürece uzmanlarımız sana gerekli özeni gösterecek ve göreceğin ilgi alakadan son derece memnun kalacaksın. Bu memnuniyetin kilo kayıplarınla da giderek artacak.

İnsülin Direnci Diyetini Kimler Yapabilir?

İnsülin direnci ile karşı karşıya gelen tansiyon hastaları, kalp hastaları, vücut kitle endeksi 25 ve üzerinde olan kişiler, genetik olarak ailede diyabet olan kişiler, hareketsiz yaşam sürenler, gebelik şekeri olarak ifade edilen gebelik döneminde diyabet sorunu yaşayan kişiler insülin direnci diyetini uygulayabilir. Ancak diyet uygulanmadan önce uzman bir diyetisyen görüşü alınmalıdır. Sayılan bu sorunlardan bir ya da birkaçına sahipsen, senin de mobil uygulamamızı indirip ücretsiz online diyetisyen randevusu almanı öneririz. Alanında uzman diyetisyenlerimiz ile birlikte insülin direnci diyetinin senin için uygun olup olmadığına beraber karar verebilir, uygun görülürse yine uzmanlarımızın desteği ile diyete başlayabilirsin.

İnsülin Direnci Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

İnsülin direnci olduğu kan testleri ile tespit edilenlerin dikkat etmesi gerekenlerin başında yaşama hareket katmak, beslenme düzeni oluşturmak, yasaklı besinlerden uzak durmak, uzman diyetisyen desteği almak, uzun saatler aç kalmamak, diyet listesinde yer alan ara öğünlere dikkat etmek ve günde en az iki buçuk litre kadar su tüketmek gelmektedir.

İnsülin Direnci Diyetindeki Yasaklar Neler?

İnsülin direnci diyeti uygularken beslenme uzmanlarımız tarafından sunulan diyet listesinin dışına çıkmadığın sürece diyet hayatın normal seyrinde ilerleyecektir. Ancak “bir kereden bir şey olmaz”, “hatırım için yesen ne olur?” gibi sözlere kulak verirsen diyetini aksatır ve alıştığın düzenin dışına çıkmış olursun. Örneğin; şekerli gıdalardan, patates, pirinç, mısır, beyaz undan mamul besinler, muz, kavun ve üzüm gibi şeker açısından zengin besinler diyetinizi sekteye uğratacak olan yasaklar arasında yer almaktadır.

Online İnsülin Direnci Diyeti Nasıl Olur?

Askipo uzman diyetisyenleri hayatında dönüm noktası oluşturacak değişikliklere imza atmaya devam etmektedir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde beslenme uzmanlarımızla yapacağın ücretsiz ön görüşmede online insülin direnci diyeti hakkında bilgi alman mümkün olacaktır. Online görüşmeler neticesinde diyetisyenlerimizce hazırlanan diyet listeleri ile online insülin direnci diyetine başlayarak sağlıklı yaşantına geri dönebilirsin.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.