İftardan Sonra Doğru Su Tüketimi

İftardan sonra doğru su tüketimi oldukça önemlidir. Vücudun susuz kalması orucun ardından susuzluğun giderilmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca, özellikle sıcak havalarda su kaybı daha da hızlanır. Bu nedenle, oruç tutan kişilerin, iftar sonrası yavaş yavaş su içmeleri ve sıvı kaybını telafi etmek için yeterli miktarda su tüketmeleri önemlidir. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, suyun hızlı bir şekilde tüketilmesinin de sakıncalı olabileceğidir. Su kaybının farkında olmak ve yavaş yavaş su içmek, vücudun su ihtiyacını karşılamak için en iyi yoldur. Son olarak, iftar sonrası tüketilen yemeklerin tuz oranı da dikkate alınmalıdır. Tuzlu yiyecekler, vücudun su tutmasına neden olarak, susuzluğu artırabilir. Bu nedenle, uygun miktarda su tüketimi, oruç tutan kişilerin sağlığı için son derece önemlidir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!