Hurma Diyeti Nedir?

Hurma Diyeti Nedir?

Diyetisyen Ceylan Kızılkan

Hurmayı çok seviyorum diyorsanız hurma diyeti sizin için biçilmiş kaftan. Tek bir besinle diyet yapmak ne yazık ki mümkün değil ama kısa sürelerde ve sevdiğiniz besinlere ağırlık verilerek size özel diyetler hazırlanabilir. Askipo diyetisyenleri sizi seviyor ve bizler için özelsiniz diyoruz.!

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma içeriğinde protein, karbonhidrat, lif, vitaminler (A, B1, B2, B3, B6, B9-Folik Asit, Niasin, C, D, K) ve mineraller (Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum, Selenyum, Fosfor, Sodyum, Kükürt, Demir, Klor, çinko, bakır, mangan, flor, iyot) içermektedir. 

Bu zengin içeriği sayesinde hurma;

  • Antioksidan özelliğe sahiptir ve vücuttan toksin atmaya yardımcıdır.
  • Anne sütünü artırıcı özelliği vardır. (Diyet yapan annelere duyurulur.)
  • içeriğindeki lif sayesinde hızlı kilo veriminde yardımcıdır.
  • Sindirim sistemini çalıştırarak Kabızlığa iyi gelir
  • B6 vitamini sayesinde stresini azaltabilir ayrıca diyet yaparken tatlı ihtiyacını çok iyi karşılayarak sizi çokça mutlu edecektir.
  • Hurma potasyum içeriğimden dolayı kan basıncının düşürülmesine yardımcı olarak kalp-damar sağlığının korunmasında yardımcıdır.

Hurma Diyeti Faydaları

Öncelikle kişiye özel hazırlanır, bunun için sizinle yapacağımız kısa bir görüşmeyle sağlık durumunuzu, beslenme alışkanlıklarınızı ve kişisel özelliklerinizi öğreniyoruz ve arından listenize eklenebilecek hurma adeti belirliyoruz .Diyetin süreci bizim için çok önemli, diyete başladığımız ilk hafta sizi sürekli takip ederek ilerleme durumunuza ve gelişmenize bakacağız. Hep güvende olacağınız ve sizi asla üzmeyecek bir diyet süreci belirlemiş olacağız. Hurma severler, kısa sürede zengin bir diyetle kilo vermek isteyenler ve tıkanma evresinde olanlar bu diyetle hayallerinize kavuşun. Sağlıkla kalın .

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.