×

Hurma Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Diyet yapmanın ana amacı kilo vermektir. Günümüzde oldukça popüler hale gelmiş olan hurma diyeti ile ilgili “Bu diyeti yapsam ne kadar kilo veririm?” diye düşünüyor olabilirsin. Diyet yapanların yorumlarına çok fazla itibar etmemeli her bünyenin aynı metabolizmaya sahip olmadığını unutmamalısın. Hurma diyeti yapan bir kişi ayda 15 kilo verebilir iken belki de sen bu diyet ile sadece 10 kilo verebilirsin. Bu durum tamamıyla senin bünyen ve metabolizma hızınla, başarılı olman ise istikrarlı bir yapıya sahip olmanla doğru orantılıdır.

Hurma Diyeti Hurma Diyeti Kaç Kilo Verdirir?
Hurma Diyeti

Hurma Diyeti İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Hurma diyeti nasıl yapılır? Hurma diyeti yapılırken nelere dikkat edilir? Ve daha fazlası için en çok akıllarda yer edinen sorulara ilişkin bilgileri senin için derledik. Hazırsan başlayalım.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti adından da anlaşılacağı üzere hurma yenilerek yapılan bir diyettir. Ancak, “Sadece hurma ile nasıl doyarım? Hurma diyeti kilo verme amacımı yerine getirmeme ne kadar yardımcı olur?” diye düşünebilirsin. Bunun için sana önerimiz askipo uzmanları ile iletişime geçerek kendilerinden de gerekli bilgiler edindikten sonra bu diyetin senin için uygun olup olmadığına birlikte karar vermen. Karar aşamasından sonra ise eğer hala hurma diyetini uygulama taraftarı isen, sana verilen talimatlara kesinlikle uyman gerektiğini unutmamalısın. Belki de “bir hurma diyeti için neden diyet uzmanı ile görüşmem gerekiyor?” diye düşünebilirsin. Ancak, unutmaman gereken bir gerçek var ki; diyetlerin neredeyse tamamının başarı şansı bir uzman kontrolünde olduğunda artar.

Hurma Diyetinde Neler Yenir?

Hurma diyeti yapmaya karar verdiysen şu an “Bu diyette neler yenir?” diye sorguluyorsun. Hurma diyetinde hurmanın yanı sıra yoğurt da tüketebilirsin. Tüm diyetlerin vazgeçilmezi olan suyu ise asla unutmamalısın. Hurma diyeti yaparken öğün atlamamalı, sana verilen talimatlara birebir uyumalısın. Daha fazla aç kalmanın sana hiçbir yararının olmayacağını da aklından çıkarmamalısın. Uzun saatler boyunca aç kalman demek metabolizma hızını yavaşlatman demek olacaktır. Askipo uzmanlarımız seninle yaptığı görüşmelerde bu ve bunun gibi birçok önemli noktaya değinecektir. Sağlıklı kilo vermek için gereksinim duyduğunuz tüm konularda uzmanlarımızdan destek almaktan çekinmemelisin.

Hurma Diyeti İle Hızlı Kilo Verilir Mi?

Bütün kış monoton ve hareketsiz bir zaman geçirdiysen, sen de hızlı kilo vermenin yollarını arıyorsun demektir. Yaz aylarında daha rahat giyinmek, daha rahat hareket etmek, denizin ve güneşin tadını çıkartmak senin de hakkın. Ancak, fazla kilolarından kurtulmak istiyorsan, hızlı kilo vermek seni daha mutlu edecektir. Burada askipo uzmanları devreye girmeli. Uzmanlarımızla yapacağın görüşme neticesinde hızlı kilo vermenin sağlığın için çok uygun bir davranış olmadığını gördüğün an uzmanlarımızın senin için sunduğu önerilerle hem sağlıklı hem de kalıcı kilo verebilirsin.

Hurma Diyeti Yaparken Kahve İçilir Mi?

Kahve tutkunlarının diyet yaparken en çok merak ettikleri konulardan biri de kahve tüketimi konusudur. Eğer senin için de kahve bir vazgeçilmez ise, bize “Hurma diyeti yaparken kahve içebilir miyim?” diye soruyorsan; işte cevabımız, eğer kahve katkısız bir kahve, Türk kahvesi veya şekersiz ise kahve tutkundan vazgeçmek zorunda kalmazsın. Türk kahvesinin metabolizma hızını olumlu yönde etkilediği gerçeğini de dip not olarak söylemeden geçmek doğru olmayacaktır. Ancak, burada tekrar hatırlatmak gerekirse diyet uzmanlarımız ile birebir gerçekleştireceğin görüşmelerde diyet uzmanımızın hurma diyetini uygularken kahve tüketmemen gerektiği konusunda farklı bir önerisi olabilir. Bunun için hurma diyetine başlamadan önce askipo uzmanlarımız ile görüşerek karar vermen daha doğru olacaktır.

Hurma Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Sonucunda başarı elde edilen her diyetin en önemli faydası kilo vermektir. Hurma diyetinin ayrıca yağ yakımında da önemli rol oynadığı bilinmektedir. Hurma, kan şekerini düzenleyici etkiye sahiptir. Uzun süre tok kalmanı sağladığı için kilo verme üzerinde önemli bir fayda sağlamaktadır.

Hurma Diyeti Kaç Gün Sürer?

Hurma diyeti yapmaya karar verdin ama bunun kaç gün süreceğini bilmiyorsun. Askipo uzmanlarımızla görüştün mü? Bu sorunun cevabı eğer “evet” ve hurma diyeti senin için uygun bir diyet ise hurma diyetini bir hafta uyguladıktan sonra 1-2 hafta dinlenip tekrar uygulayabileceğini öğrenmiş olmalısın. Eğer uzmanlarımızla görüşmediysen, öncelikle hurma diyetinin sana uygun olup olmadığı hususunda bilgi alman doğru olacaktır. Bu diyet süresince ihtiyacın olan D vitamini alımını da gerçekleştirilmiş olacaksın. Hamileysen, hamilelik şüphesi taşıyorsan veya diyabet rahatsızlığın varsa kesinlikle uzmanlarımızdan destek almadan bu diyeti uygulamamalısın. Unutma sağlığın için atacağın her adım hayatını doğru ya da yanlış yönlendirmene sebep olabilir. Askipo olarak sağlığın için yanında olduğumuzu bilmeni isteriz.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

İlgini çekebileceğini düşündüğümüz makaleler

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma Diyeti Nedir?

Hurmayı çok seviyorum diyorsanız hurma diyeti sizin için biçilmiş kaftan. Tek bir besinle diyet yapmak ne yazık ki mümkün değil ama kısa sürelerde ve ...

Diyetisyen Ceylan Kızılkan

18 Kasım 2020

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla