×

Hızlı Kilo Vermek Zararlı Mı?

Kadın, erkek, genç, yaşlı yediden yetmişe herkesin ama 5 ama 15 kilo fazlası olduğunda nasıl kilo verebileceği ile ilgili çeşitli araştırmalar yaptıkları bilinmektedir. Ancak bu araştırmalar neticesinde bazen hatalı kararlar alınması, hızlı kilo verilmesi, yanlış uygulanan diyetler, sağlıksız diyet ürünlerinin kullanılması ve yetkisiz kişilerce satılan zayıflama hapı gibi insan vücuduna birçok zararı bulunan ürünlerin kullanılması istenmeyen sonuçların oluşmasına sebep olmaktadır. Kontrolsüz, uzman diyetisyenler tarafından takip edilmeyen diyetler sayesinde hızlı bir şekilde verilen kiloların çoğunun aradan fazla zaman geçmeden geri alındığı görülmektedir. Hızlı kilo vermekten çok sağlıklı kilo verme yollarını tercih etmen gerekmektedir.

Hızlı Kilo Verme Hızlı Kilo Vermek Zararlı Mı?
Hızlı Kilo Verme

Hızlı Kilo Verme İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Kısa bir sürede fit bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki? Hızlı kilo vermek için çeşitli diyet yöntemlerine başvuranlardansan en çok merak edilen konular ile ilgili soruları burada askipo uzmanlığıyla senin için cevapladık.

Evde En Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Gerek mecburi gerek isteğe bağlı olarak dönem dönem evde kalmak durumunda kalanların en çok yakındığı sorunlardan biri de kilo problemi olmaktadır. Evde kalınan sürelerde ister kadın olsun ister erkek mutfakta daha fazla vakit geçirerek yeni lezzetleri denemeye başlar. Ancak denenen her yeni lezzet yeni kilolar demek olur. Eğer sende böyle bir durumdan muzdarip isen evden en hızlı kilo vermenin yollarını araştırıyorsun demektir. Evdeyken kilo veremeyeceğinden korkmana hiç gerek yok. askipo.com diyet uzmanları evden dışarı çıkamazsan bile seninle online olarak görüşme sağlayarak sana uygun diyet programını hazırlayacaklardır.

1 Haftada Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Bir hafta gibi kısa bir zaman diliminde kilo vererek istediğin o muhteşem görünümü kazanmak isteyebilirsin. Ancak bir hafta içerisinde en çok ne kadar kilo verebileceğini, kan değerlerini ve metabolizma hızının çabuk kilo vermen için elverişli olup olmadığını bilmen gerekir. Bunun için sana önerimiz diyetisyenlerimizden destek alman olacaktır. Özellikle Online Alışveriş sitelerindeki raflarda yer alan bir haftada istediğin görünüme sahip olabileceğin yönündeki zayıflama ürünlerinden uzak durman gerekir. Eğer amacın sağlıklı bir şekilde kilo vermek ise hızlı kilo verme yöntemlerinden ziyade sağlıklı kilo verme yöntemlerini araştırmalısın.

Doğal Yollarla Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Neler?

Tamamıyla doğal yöntemleri tercih ederek ve azmederek kilo veren sayısız insanla karşılaşabilirsin. Kilo vermeyi başaran bu kişilerin tükettiği gıdalar kadar alınan enerji yakımları da önem arz etmektedir. Bol su tüketimi, tüketilen suyun içerisine limon ilave etmek, yeşil çay tüketmek ve mümkün olduğunca egzersiz yapmak çok hızlı olmasa da vücudunda bir toparlanma sağlayabilir. Ancak, burada unutmaman gereken en önemli bilgi doğal yöntem de olsa limon gibi tansiyon düşürücü etki oluşturan gıdalara karşı dayanıklılığındır. Ayrıca uzmanlarımız uyarıyor ki; daha önce tanısı konulmamış, özellikle bilmediğin veya diyabet gibi rahatsızlıklara sahip olabilirsin. Bu sebeple de ilk görüşmende askipo diyetisyenlerine bu durumu bildirmelisin. Böylelikle diyetisyenlerimiz de senin için en doğru yol haritasını çizebilir.

Hızlı Verilen Kilolar Kalıcı Olur Mu?

“Bir haftada 5 kilo, 10 günde 7 kilo verebilirsin” reklamlarından uzak durmalısın. Etrafına baktığında daha önce kilo problemi yaşayıp da kısa bir süre içerisinde, örneğin bir ayda 15 kilo kaybetmiş bir arkadaşını gördüğünde eğer sen de kilo vermek istiyorsan nasıl verdiğini sorgulayacağına eminiz. Hızlı kilo veren arkadaşını kilo vermesini takip eden 6 ay sonrasında gördüğünde eğer eski beslenme düzenine geri dönmüş ise eskisinden daha fazla kilo almış olarak görmen de mümkündür. Askipo uzmanları ile görüşerek hızlı kilo vermenin doğru olup olmayacağı, kalıcı olup olmayacağı ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsin.

En Hızlı Kilo Verdiren Diyetler Hangileri?

Kilo problemi ile savaşanların hayalleri arasında hızlı kilo vermek ilk sırada gelmektedir. Hızlı kilo vermene destek olacak diyetler ile ilgili uzman görüşlerine önem vermelisin. Her duyduğuna inanmamalı, her gördüğü uygulamamalısın. Hurma diyeti, Karatay diyeti ve bunlar gibi sayılabilecek diyet listelerinden sana en uygun olanı sunmak üzere askipo ekibi olarak burada olduğumuzu bilmeni isteriz.

Egzersiz Yapmadan Hızlı Kilo Verilir Mi?

Hiç hareket etmeyeyim, egzersiz yapmayayım, kilo almayayım ve hatta üstüne bir de kilo vereyim diye düşünüyorsan burada durmalısın. Hayatta emeksiz hiçbir şey olmadığı gibi kilo vermek için de emek harcamak zorunda olduğunu unutmamalısın. Ayrıca egzersiz yaptığın zaman kilo verme kaynaklı olarak oluşabilecek sarkmaların önüne geçebilirsin. Askipo diyet uzmanlarımızın tavsiyeleri ve sunmuş oldukları sağlıklı kilo verme programlarına ek olarak gerçekleştireceğin egzersiz veya programlı spor çalışmaları ile hem o özlediğin fit görünümüne kavuşma, hem de sağlıklı ve kalıcı zayıflama amacına ulaşabilirsin.

DİYETİSYENLERİMİZ

Alanında uzman online diyetisyenler Askipo'da

İlgini çekebileceğini düşündüğümüz makaleler

Bir Türlü Kilo Veremiyorum

Bir Türlü Kilo Veremiyorum

‘’Bir türlü kilo veremiyorum’’ diyenlerden misiniz? Eğer öyleyse yalnız değilsiniz. Kilo verme hedefi olan birçok kişi çeşitli çabalarına rağmen ya hi...

Diyetisyen Onur Habat

29 Eylül 2020

Kilo Verirken Deriniz Sarkmasın!

Kilo Verirken Deriniz Sarkmasın!

Çeşitli yerlerde çok kilo vermiş ama derileri sarkmış kişilerin fotoğraflarını görmüşüzdür. Bundan dolayı haklı olarak kilo verme sürecine başlamadan ...

Diyetisyen Onur Habat

15 Ağustos 2020

Kola mı diyet kola mı?

Kola mı diyet kola mı?

Kola mı diyet kola mı? Bu sağlıklı beslenmek isteyen fakat aynı zamanda kola içmekten de vazgeçemeyen birçok kişinin aklına takılan bir soru. Hangisin...

Diyetisyen Tuğçe Çakır

14 Ağustos 2020

Askipo'yla sana uygun
diyetisyeni bulmak çok kolay

  • Hemen üye ol
  • Diyetisyenini bul
  • Görüşmeye başla

Askipo'yla diyetisyeninden kolayca randevu alabilir, online diyet yapabilir, diyetisyenin yaptığı menüleri Askipo üzerinden takip edebilirsin.

HEMEN ÜYE OL
Online Diyet Diyetisyenle Görüşmeye başla