Hipotiroid ile kilo vermek nasıl olur?

Hipotiroidi, tiroid bezinin yavaş çalışmasıdır ve bu durum metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle hipotiroidi olan insanlar kilo vermek için daha fazla çaba harcamak zorunda kalabilirler. Ancak, sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı ile hala kilo vermek mümkündür. Düzenli egzersiz, metabolizmayı hızlandırabilir ve kilo kaybını destekleyebilir. Ayrıca, sağlıklı bir diyet, vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayabilir ve kilo verme sürecinde yardımcı olabilir. Bununla birlikte, hipotiroidi tedavisi görmek, kilo verme sürecini daha da kolaylaştırabilir. Hipotiroidi nedeniyle kilo alımı yaşayan kişilerin, doktorlarına danışarak sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı planlamaları önerilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!