SORU

G***** C****

Emziren bı anne diyeti kaç kalari olmalı....bebeğim 10 aylik...aylık kaç kilo vermem idarl olur...ayrıca yürüyüş yapmadan kilo verilirmi?

0

CEVAP 1

S***** B**** Ç*****

Öncelikle merhabalar. Emziren anne diyeti annenin günlük kalori ihtiyacından 300-500 kalori fazladır. Sütü arttırıcı besinler öncelikli tercihlerimizdir. Annenin aylık olarak 4 ila 8 kg vermesinde sakınca yoktur. Yürüyüş yapılamıyorsa günlük fiziksel aktivite mutlaka artırılmalıdır.

3

CEVAP 2

H******

Emziren bir anne diyetinin kaç kalori olması gerektiği kişinin yaşına, boyuna, kilosuna, aktivite düzeyine ve emzirme sıklığına göre değişebilir. Genel olarak, emziren bir anne için günlük kalori alımı en az 1800-2000 kalori olmalıdır. Ancak, sağlık uzmanınız size uygun kalori alımını belirlemelidir. Kilo vermek için, aylık kaç kilo verilmesi gerektiği de kişinin yaşına, boyuna, kilosuna ve aktivite düzeyine göre değişebilir. Sağlıklı bir hedef her ay 0.5-1 kilogram arasındadır. Ancak, emzirme sırasında hızlı kilo kaybı bebek sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle, emziren bir anne kilo vermek istediğinde mutlaka bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Yürüyüş yapmadan da kilo verilebilir ancak egzersiz yapmak kilo verme sürecini hızlandırabilir ve kaliteli uyku için yardımcı olabilir. Emziren anne için önerilen bir egzersiz programı da yine sağlık uzmanının belirlemesi gereken bir konudur.

0