Emziren Anne Diyeti

Emziren Anne Diyeti

Anne olma hayallerine kavuşanların en büyük dertleri hamilelik kiloları olmaktadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte emzirme sürecinde genel olarak kilo vermek mümkündür. Ancak yapılan hatalı beslenmeler doğum kiloları ile başa çıkmada karşılaşılan engeller olabilmektedir. Askipo beslenme uzmanlarımız emziren anne diyeti olarak bilinen ve emziren annelerin de kolaylıkla uygulayabileceği diyet ile ilgili bilgileri senin için hazırladı. Eğer sen de emziren bir anne isen ve kilo vermek istiyorsan bizi takip etmeyi unutma.

Emziren Anne Diyet Yapabilir Mi?

Eğer bebeğin var ve emzirme döneminde isen belki de şu aralar en çok araştırdığın konu diyet yapıp yapamayacağındır. Emziren anneler için doğru bilinen yanlış diyet yapamayacağı ile ilgili ortaya atılan kirli bilgilerdir. Oysa ki bebeğini emziren annenin de diyet ve sağlıklı beslenme yöntemleri ile bebeğini de kendini de aç bırakmadan kolaylıkla diyet yapması mümkün olmaktadır. Bunun için öncelikli olarak beslenme uzmanlarının görüşlerine başvurmalı, akabinde sağlıklı beslenme yöntemleri ile hem bebeğini emzirmeli hem de kilo vermelisin. Bu sebeple sana önerimiz Askipo beslenme uzmanlarımız ile iletişim kurman yönünde olacaktır. Uzmanlarımız emziren annelerimizi de unutmayarak engin bilgileri ile kendilerini aydınlatmaktan mutluluk duymaktadırlar.

Emziren Anne Diyetinde Uzak Durulması Gerekenler Nelerdir?

Hem bebeğin sağlığı hem de sağlıklı beslenmen için emzirme döneminde özellikle uzak durman gereken besinler olduğunu biliyor musun? Bu besinleri senin için bir aç cümlede belirtmenin doğru olacağını düşünüyoruz. İşte uzak durman gereken gıdalar;
Salam, sosis, sucuk, pastırma,
Dondurulmuş gıdalar, hazır çorbalar,
Baharatlı yiyecekler, soğan, sarımsak, Karnabahar,
Yağlı yiyecekler,
Hamur işleri,
Bebeğinde ve sende gaz şikayetine sebep olacak kuru fasulye ve nohut gibi baklagiller,
Aşırı kafein,
Papatya, nane gibi yeşilçaylar.

Emziren Anne Bir Ayda Kaç Kilo Verir?

Kilo verme hayalleri ile emziren bir anne olarak bir ay içerisinde ne kadar kilo vereceğini merak ediyor olman gayet normal. Ancak her emziren annenin bünyesinin aynı olmadığını hatırlamanı isteriz. Eğer metabolizma hızın yüksek ve emziren anne diyeti ile birlikte doğru ve sağlıklı beslenme tarzın ile bir ay içerisinde gayet ideal bir kilo vermen mümkün olabilir. Yavaş ve sağlıklı kilo vermenin düşündüğün gibi hızlı kilo vermekten daha faydalı olduğunu unutmamanı öneririz.

Emziren Anne Diyetinde Egzersiz Var Mı?

Kilo kontrolünde egzersizin anlamı her ne kadar büyük olsa da emziren annelerin egzersizlerinin biraz daha hafif olması gerektiğini söylemek uygun olacaktır. Bebeğine verdiğin sütün tadının değişmesi ve emmeyi bırakmasını istemiyorsan ağır egzersizlerden kaçınmalı, emzirmeden ortalama iki saat öncesinde egzersiz yapmayı bitirmelisin.

Emziren Annelere Kilo Verdiren Çaylar Nelerdir?

Emziren annelerin bir beslenme uzmanının tavsiyesi olmadan herhangi bir çayı tüketmesini önermiyoruz. Askipo beslenme uzmanlarımız emziren annelerin tüketmesini tavsiye ettikleri çayları kontrollü olarak tüketmelerini önermektedir. Süte karışacak olan çayların bebeğe karşı olumsuzluklar ortaya çıkaracağını unutmamalısın. Rezene ve nane çayı her ne kadar diyetlerde ön plana çıksa da bu çayların süte karışarak bebeğin üzerinde oluşturacağı etkiyi uzmanlarımız ile görüşmelisin.

Doğum Kilolarından Kolay Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Doğum sonrası kilolardan kurtulmak isteyen bir anne isen burada senin için belirteceğimiz her cümleye dikkat etmeni öneriyoruz. Öncelikle bebeğini emziriyorsan kilo vermek için çok fazla acele etmemelisin. Emzirme esnasında günlük ortalama olarak zaten 600 kalori civarında bir enerji harcarsın. Bu sebeple ağır egzersizler ve ağır diyetler ile kilo kontrolü sağlamanı tavsiye etmemekteyiz. Hele ki uzman görüşü almadan etrafındaki seslere kulak vererek kendine bir beslenme haritası çizmenin hem bebeğin hem de senin için sakıncalı olabileceğini düşünmeni istiyoruz.

Anne Sütünün Azalmaması İçin Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hamilelik dönemi bitti, kucağına mis kokulu bebeğini aldın, şimdi aklında “Nasıl kilo vereceğim?” soruları dolaşıyor öyle değil mi? Sana Askipo beslenme uzmanlarımızın önemli bir mesajı var. Lütfen acele etme, anneliğin tadını çıkar! Bebeğin ile bol bol vakit geçir, onu her emzirdiğinde bağlarının daha da kuvvetlendiğini göreceksin. Bu durum sana büyük bir motivasyon sağlayacak, bebeğini emzirdikçe enerji harcayacak ve otomatik olarak kalori yakacaksın. Sütünün azalmaması için bebeğini sıklıkla emzirmelisin. Bol su tüketmeye özen göstermelisin. Doğal meyve ve protein tüketmelisin. Kaliteli ve sağlıklı sütle bebeğini besleyerek ona karşı sorumluluğunu yerine getirmen gerektiğini unutmamalısın. Kahvaltı sofralarından sütünü, peynirini, cevizini, fındığını ve bademini eksik etmemelisin. Ekmek tüketimini sınırlandırmalısın, ekmeğin ve hamur işlerinin ne bebeğine ne de sana çok bir faydası olmayacaktır. Anne sütünü en azından 12 ay bebeğine vermenin bebeğinin bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkili olduğunu unutmamalısın. Askipo uzmanlarımız ile anne sütünü arttırmanın yollarını daha detaylı görüşmek üzere seni de web sitemizi ziyaret etmeye bekliyoruz.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.