Dukan Diyeti

Dukan Diyeti

Günümüzde sıklıkla adını duyduğumuz diyetlerden biri olan Dukan diyeti hakkında merak ettiğin tüm konuları Askipo ekibinde yer alan diyet uzmanları aracılığı ile senin için birkaç başlık halinde bir araya topladık.

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan diyeti yaparak kilo veren bir arkadaşın ile görüştüğünde karşılaştığın değişim manzarası sebebiyle bu diyeti nasıl yaptığına ve nasıl başarı sağladığına ilişkin soruların cevabını merak ettiğini biliyoruz. Uygulama açısından kişiden kişiye bir farklılık göstermeden yapılabilen, protein açısından zengin olan Dukan diyeti; disiplinli bir şekilde uygulandığında istenilen sonuçları istenilen sürede ulaşılması mümkün olan 4 aşamadan oluşan beslenme çeşididir. Bu evrelerden ilki kısa süren sarsıcı olan Atak evresidir. İkinci evre ise istediğin kiloya ulaşıncaya kadar sabretmen gereken seyir evresidir. 3. evre kilo kaybettiğin süreden sonra başlayan güçlendirme evresidir. Diyete istikrarlı bir şekilde devam ettin, istediğin kilolara kadar ulaştın, sonunda gelmeyeceğin evre tam koruma evresidir. Bu evrelerin detayları ile ilgili merak ettiğin her konuda bilgisayarın diğer ucunda bulunan askipo uzmanları senin için destek vermeye hazır.

Dukan Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

“Herkes Dukan diyetini uygulayarak istediği kiloya ulaşıyor, ben de bu diyet ile o eski hallerime dönmek istiyorum” diye düşünüyorsan, bu diyeti uygularken verebileceğin kilo miktarını da merak ettiğini biliyoruz. Dukan diyeti de diğer isimlerle anılan diyetler gibi metabolizmanın ne kadar hızlı çalıştığına bağlı olarak kilo vermene olanak sağlayan bir diyet olarak bilinmektedir. Bu sebeple de diyeti uyguladığın zaman bir ayda 10 kilo verebilirsin demek doğru olmayacaktır. Kilo vermeye elverişli bir yapın bulunuyorsa; insülin direnci, diyabet ve tiroid gibi problemlere sahip değilsen, uygulayacağın Dukan diyeti sayesinde sende özlediğin eski görünümüne ve senelerce saklayıp giyemediğin kıyafetlerine kavuşabilirsin. Diyet yapma konusunda kararlıysan sana tavsiyemiz öncelikle uzmanlarımızdan bilgi alman olacaktır.

Dukan Diyeti Atak Evresi Nedir ?

Atak kelimesinden de anlaşılacağı üzere Dukan diyetinde yer alan ilk evre olarak tanımlanan atak evresi, diyetin başlangıç evresidir. Bu evre hem diyete alışma hem de daha çabuk kilo verme adına planlanmış olan, et, balık, tavuk, süt ve süt ürünleri gibi protein açısından zengin gıdaları içeren 15 gün süresince uygulanan programdır. Özellikle bir an önce kilo vermeye başlamak isteyen diyet adaylarının çok da sıkılmadan uygulayabildiği bu başlangıç programı döneminde, diyeti kolaylıkla uygulayabilirsin. Unutma, kararlı yapın, diyetteki azmin ve ayrıca yüksek motivasyona sahip olman vereceğin kilo miktarını belirleyecektir.

Dukan Diyeti Seyir Evresi Ne Kadar Sürer?

Seyir evresi kilo vermeye devam ettiğin süreyi ifade eder. Bir önceki evrede her verdiğin kilo başına bir hafta ekleyerek bu evrenin suresini belirlersin. Bu süre zarfında amaçladığın kiloya ulaşamadıysan, bu evredeki beslenme düzenine devam etmen mümkündür. Bu evrenin süresi istediğin kilo miktarına ulaşman ile doğru orantılıdır. Dilersen bu sürede askipo uzmanlarımızdan destek alarak hangi gıdaları ne aralıkta tüketebileceğini öğrenebilirsin.

Dukan Diyeti Hangi Tip Beslenmedir?

Dukan diyetini içeren besin öğelerinin hangi gruplardan oluştuğunu merak ediyorsan bu sorunun cevabı tam sana göre. Et, balık, tavuk, yumurta, süt ve süt ürünleri hayatının vazgeçilmezleri arasında ise şanslısın. Çünkü dukan diyeti protein ve lifli gıdaların ağırlıkta olduğu bir beslenme şeklidir.

Dr. Pierre Dukan Kimdir?

Dukan diyetini uygulayanlardan biri değilsen Dr.Pierre Dukan ismini duyma imkanın da olmayabilir. Dukan diyetini ortaya çıkaran, bu diyet şeklinin isim babası da diyebileceğimiz ünlü Fransız beslenme ve diyet uzmanıdır. Kendi hastalarına uyguladığı bu diyet yöntemi sayesinde oldukça başarılı sonuçlar almıştır.

Dukan Diyetinde Kaçamak Yapılır Mı?

Diyet yapmak bazıları için pazartesi günü başlayıp salı günü bırakmayı ifade etse de istikrar ile diyete devam edenlerin ne kadar güzel sonuçlara ulaştıkları da bir gerçektir. İstersen gel diyet yaptığın günleri şöyle bir hatırlayalım. Büyük bir motivasyon ile başladığın diyetlerden ne kadar sürede vazgeçtin? Ya da vazgeçmeden devam ederken kaç kere kaçamak yaptın? Kaçamak yapmadan diyet yaptığını söyleyenler oluyorsa da bu kaçak yenilen yiyeceklerin miktarının az olmasından kaynaklandığı düşüncesi iledir. Dukan diyetinde durum biraz daha farklı. Kaçamak bu diyetin kendisinde olan bir durum. Güçlendirme evresinde Dukan diyeti uygulayanların haftada bir defa ödül yemeği olarak adlandırılan istenilen herhangi bir yemekten sadece bir tabak yeme hakkı bulunuyor. İşte bu da diyette kaçamak yapmanın farklı bir şekli ama, diyet içerisinde var olan kaçak olarak yapılmayan bir beslenmedir. Askipo diyet ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanan diyet listelerinde de dukan diyetinde olduğu gibi ödül yemekleri olup olmadığını merak ediyorsan seni de askipo.com u ziyaret etmeye bekliyoruz.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.