Doğuştan gelen sezgisel beslenme özelliğini geri kazanmanın bir yolu var mıdır?

Doğuştan gelen sezgisel beslenme özelliğini geri kazanmak mümkündür. Bu özelliği kaybetmemiz genellikle çevresel faktörlerden kaynaklanır. Ancak, bu yeteneği yeniden kazanmak mümkündür. Bunun için, öncelikle duygu ve beden arasındaki bağlantıyı güçlendirmek gerekir. Bunun için, meditasyon, yoga, nefes egzersizleri gibi teknikler kullanılabilir. Ayrıca, yavaş yemek yemek, yiyeceklerin tadını iyice çıkarmak, tokluk hissine dikkat etmek de bu özelliğin geri kazanılmasına yardımcı olabilir. Başka bir yöntem de, yeme alışkanlıklarımıza dikkat etmek ve besinleri daha bilinçli bir şekilde seçmektir. Bu sayede, vücudumuz ihtiyacı olan besinleri daha iyi tanıyacak ve doğal olarak daha sağlıklı bir beslenme biçimi benimseyeceğiz.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!