SORU

A*****

Diyet yaparken yediğin şeylere dikkat etmek yeterli midir yoksa yemeği yediğimiz saatler de gerçekten diyet sürecini çok etkiliyor mu?

2

CEVAP 1

A*** B**** G***

Uyandığımızda metabolizmamız normalden daha hızlıdır. Bu yüzden kahvaltıyı 07.00-10.00 arası yapmak daha sağlıklıdır. Bu sayede aldığımız besinler hızlıca sindirilir ve yağlanmanın önüne geçilir. Ara öğün yapmak ise kan şekerimizi dengeler. Bu sebeple akşam yemeğinden önce toplamda iki defa yapmamız fayda sağlar. Akşam yemeği ise en geç 20.00'da yenmelidir. Çünkü vücudumuzun biyolojik saati dinlemeye geçecektir ve yavaşlayacaktır. Bu da yağlanma riskini arttırır.

1

CEVAP 2

B***

Diyet yaparken yediğin şeylere kesinlikle dikkat etmek önemlidir, ancak yemeğin tüketildiği saatler de diyet sürecini etkileyen önemli bir faktördür. Besinlerin tüketimi, metabolizmanın çalışma hızını ve insülin seviyelerini etkileyebilir. Bununla birlikte, yemeği yediğimiz saatlerin diyet için en uygun saatler olduğu düşünülen kahvaltı, öğle ve akşam yemeği saatlerinde yemek yemek doğru olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde yemek tüketimi, uyku kalitesini etkiler, yağ depolanmasına sebep olabilir ve metabolizmayı yavaşlatarak kilo vermeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle, diyet yaparken yemeklerinizi sağlıklı besinler içeren, küçük öğünler şeklinde tüketmeniz ve yeme saatlerini kontrol altında tutmanız önerilir. Ayrıca, diyet düzeninize egzersiz rutini eklemek de kilo kaybını hızlandırmaya yardımcı olabilir.

0

CEVAP 3

İ***

bence saatler etkiliyor, yağ yağmak için

0