Diyet Programı

Diyet Programı

Programlı yapılan diyetlerin başarı oranı herhangi bir program veya plan dahilinde olmayan diyetlere oranla daha yüksek olmaktadır. Askipo beslenme uzmanları ile yapacağın görüşmeler neticesinde bir diyet programına tabi tutulacaksın. Bu programlara disiplinli olarak uyduğun sürece ise kilo verme amacına ulaşmaman için bir sebep kalmaz.

Diyet Programlarındaki Ortak Özellikler

Diyet yapmaya karar verdiğin zaman hayatında yemekler konusunda değişiklikler gelişmeye başlayacaktır. Bu değişiklikler genel olarak bir program dahilinde olacaktır. Askipo diyetisyenleri ile görüşme şansını yakaladığında diyet programlarının hemen hepsinde olan ortak özellikler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin. Günlük alman gereken kalori miktarı, yürüyüş periyodu, şekerli gıdalardan uzak durulması, unlu mamuller ve karbonhidratların yok denecek kadar az olması genelde diyetisyenlerin sunduğu diyet programlarının ortak özelliklerindendir. Programlı ve alışılagelmiş beslenme biçiminin dışına çıktığın bir beslenme biçimi ile daha sağlıklı ve fit bir bedene sahip olman mümkün olacaktır.

Metabolizmayı Hızlandıran Diyet Programı Var Mı?

Yavaş bir metabolizmaya sahip olmak kilo verirken bu sürecin biraz daha sancılı geçmesine sebep olmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmak için nasıl bir diyet programı uygulayacağını bilmiyorsan ve kilo verme hedefine daha sağlıklı sonuçlar ile ulaşmak istiyorsan sana tavsiyemiz Askipo beslenme uzmanlarımız ile iletişim kurman yönünde olacaktır. Bazı kişilerce sıklıkla kullanılan “Su içsem kilo alıyorum” tabirini bilirsin. Bu tabiri kullanan kişinin hormonları ile ilgili bir sorunu, farklı bir sağlık sorunu olabilir ya da metabolizma çalışma hızı yavaştır. Tüm bunların tespitini ise yine en iyi uzman bir diyetisyen ve uygulanacak testler verecektir. Gözle görülen bir tespit sağlıkla ilgili olarak mümkün olmamaktadır. Direkt bakıldığında herhangi birine “Senin metabolizman yavaş.” demek mümkün olmayacaktır. Diyet programında yer alan bazı besinler metabolizmanı hızlandıracak türdendir. Ancak sadece metabolizmayı hızlandıracak bir diyet programı verilir ya da verilmez gibi bir cümle kurmak yanlış olacaktır. Diyet programları ile ilgili olarak aklınıza gelen tüm soruları Askipo diyet ve beslenme uzmanlarımıza dilediğiniz her an sorabilirsiniz. Sağlığın için spor yapmaya ve diyeti yaşam tarzı haline getirmeye ne dersin?

Başkasına Ait Diyet Programı ile Kilo Verilir Mi?

Kilo vermede en sık yapılan hataların başında başkalarına ait diyet programlarının uygulanması gelmektedir. Unutmaman gereken en önemli konu diyet programının sana özel olacağıdır. Bu programı bir başkası ile paylaşmanın o kişiye doğru bir faydası olmaktan çok ters bir sonuç vermesi olağandır. Örneğin; 25 kilo fazlası olan biri ile sadece 5 kilo fazlası olan biri için aynı diyet programı uygulanmaz. Ya da yaş itibari ile 20'li yaşlarda olan biri ile 40'lı yaşlarda olan biri için de aynı program uygulanmayacaktır. Ancak sen de fayda sağladığın Askipo diyetisyenini bir arkadaşına önererek diyet programını paylaşmaktan daha çok yardımcı olabilirsin.

Diyet Programları Diyet Süresince Değişir Mi?

Diyete ilk başladığın gün ile ideal ve ulaşmak istediğin kiloya ulaştığın gün arasında geçen sürede diyet programında değişiklikler olabilir. Eğer kilo verme konusunda bir yavaşlık yaşıyorsan ya da tam tersi olarak çok hızlı kilo vermeye başlamış isen diyetisyenin programında değişiklik yapabilir. Kilo kontrolün eğer olması gerektiği gibi ilerliyor ise diyetisyenin aynı diyet programı ile ilerlemene karar verebilir. Dolayısı ile ilk günkü programın ile ilerleyen günlerdeki programın farklılık gösterebilir. Diyet programları ile ilgili daha detaylı bilgi almak istediğin her an Askipo beslenme uzmanları ile görüşme sağlayabilirsin.

Haftalık Diyet Programı Olur Mu?

Haftalık diyet programları vermiş olduğun kiloya göre belirlenir. Diyete başladığında ilk hafta verilecek programda olması gereken miktarlar diyetisyenin tarafından diğer bir hafta programdan çıkarılabilir, azaltılabilir ya da arttırılabilir. Sağlıklı kilo vermek için diyetisyen gözetiminde bir programa uymalısın. Sosyal medya ve diğer yayın kuruluşları tarafından yayınlanan diyetler senin için uygun olmayabilir.

Kişiye Özel Diyet Programı Nedir?

Kişiye özel diyet programı için öncelikle kişinin yaşının, kilo miktarının, vücut kilo endeksinin ve herhangi bir hastalığı olup olmadığının bilinmesi gerekir. Askipo diyet ve beslenme uzmanlarımız ile görüştüğünde tüm bu soruların cevaplarını samimiyetle vermen, sağlıklı bir diyete başlaman adına önem arz etmektedir.

Sağlıklı Bir Diyet Programı Nasıl Olmalı?

Öncelikle şunu hatırlatmakta yarar görmekteyiz. Hiçbir zaman kilo vermek adına sağlığını tehlikeye düşürecek ve hayati anlamda riske gireceğin diyetleri bir uzmana danışmadan yapmamalısın. Sağlıklı bir diyet için bir diyetisyen desteği en önemli koşuldur. Diyet uzmanlarımız senin için yaşına, sağlık durumuna ve kilo miktarına uygun en başarılı diyet programlarını hazırlamak sureti ile destek olacaktır.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.