D Vitamininin Vücudumuzdaki Görevi Nedir?

D vitamininin en önemli görevi, vücudumuzdaki kalsiyum ve fosforun emilimini sağlamaktır. Bu sayede kemiklerimizin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve güçlenmesi mümkün olur. Aynı zamanda D vitamini, bağışıklık sistemimizin güçlenmesine de yardımcı olur ve bazı kanser türlerinin oluşumunu engelleyebilir.

D vitamini, güneş ışığı ile birlikte vücudumuzda sentezlenebilir. Ancak yeterli miktarda güneş ışığına maruz kalmak mümkün olmadığında, D vitamini takviyeleri almak da faydalı olabilir.

Sağlıklı bir yaşam için yeterli miktarda D vitamini almak önemlidir. Güneş ışığına maruz kalmanın mümkün olmadığı durumlarda, doktorunuzun önerdiği şekilde takviyeler almanız faydalı olabilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!