D Vitamini İle Meme Kanseri Arasındaki İlişkiyi Gösteren Çalışmalar

Son yıllarda yapılan araştırmalar, D vitamini eksikliğinin meme kanseri riskini artırdığını göstermektedir. Özellikle menopoz sonrası dönemde D vitamini eksikliği olan kadınların meme kanseri riskinin daha yüksek olduğu tespit edilmiştir.

Bazı çalışmalar, D vitamini takviyelerinin meme kanseri riskini azalttığını göstermiştir. Ancak henüz bu konuda net bir sonuç elde edilememiştir ve daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Bu bağlamda, D vitamini düzeyinin meme kanseri riski ile ilişkisini araştıran daha kapsamlı çalışmaların yapılması ve sonuçların açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!