Covid-19 Döneminde Psikolojimiz Ve Beslenme

Covid-19 salgını ile dünya genelinde yaşanan zor zamanlar, sağlığımızın yanı sıra psikolojimizi de etkiliyor. Evde kalmak, sosyal mesafe kurallarına uygun davranmak, iş ve ekonomik kaygılar gibi sebeplerle insanların psikolojik durumları olumsuz yönde etkilenebiliyor. Bu dönemde doğru beslenme ise hem vücut sağlığımız hem de psikolojik sağlığımız açısından önem kazanıyor.

Beslenme düzenimiz ile birlikte psikolojimizi de korumak için yapabileceğimiz bazı şeyler şunlardır:

  • Düzenli ve dengeli beslenmek: Yeterli ve dengeli beslenmek, stres ve kaygı gibi psikolojik sorunlarla başa çıkmak için önemlidir.
  • Su tüketimine dikkat etmek: Bol su içmek, vücudun ihtiyacı olan sıvıyı sağlar ve açlık hissini azaltarak, stres ve kaygının azalmasına yardımcı olur.
  • Kahvaltıyı atlamamak: Kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Düzenli bir kahvaltı, gün boyu enerjik kalmanızı sağlar ve stresle baş etmenize yardımcı olur.
  • Sebze ve meyve tüketmek: Sebze ve meyveler, vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlar. Ayrıca, antioksidan özellikleri sayesinde stres ve kaygıyı azaltır.
  • Düzenli egzersiz yapmak: Düzenli egzersiz yapmak, vücudun sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve stresle başa çıkmaya yardımcı olacak endorfin salgılar.

Bu zor zamanlarda, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmak, psikolojimizi korumak için önemlidir. Ayrıca, stres ve kaygı durumunda profesyonel yardım almak da gerekebilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!