Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay Diyeti

Hayatına yeni bir yön vermek, fit bir görünüm kazanmak senin de hakkın. Öyle ise, sen de Canan Karatay diyetini bir de Askipo uzmanlarından dinlemelisin. Bu beslenme biçiminin sana neler kazandıracağını öğrenmek için tek yapman gereken bu yazımızı sonuna kadar okuman olacaktır. Canan Karatay bugüne kadar beslenme üzerine oldukça yararlı bilgiler ile kilo kontrolü sağlamak isteyenlere destek olmuş bir hekimdir.

Canan Karatay Diyeti ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Bilinmesi Gereken Tüm Detaylar

Organik beslenme düzenini hayatının bir parçası haline getirmen bile Canan Karatay diyetini uygulamaya başlaman demektir. Organik ürünler ve katkı maddesi içermeyen tüm gıdalar sağlık üzerinde oldukça yararlı besinlerdir. Karatay diyeti olarak dilden dile dolaşan bu beslenme şekli ile metabolizma hızına ve istikrarlı gidişine de bağlı olarak hızlı ve sağlıklı kilo vermen mümkün olacaktır. Ancak şu bir gerçek ki her bünye farklı olacağından kimileri bu diyet ile bir ayda beş kilo verirken kimileri ise bir ayda beş kilo üzerinde de verebilir. Bu sebeple kaybedilecek kilo miktarı kesin olmamakla birlikte, kilo vermenin mümkün olduğu bir beslenme şeklini benimseyip hayatının bir parçası yaparsan senin için güzel günler yakın demektir. Unutma hızlı kilo vermekten ziyade sağlıklı kilo vermen burada önem arz etmektedir.

Canan Karatay Diyetinde Neler Yenir?

Bir diyet uzmanına gittiğinde eline verdiği listede yemen gereken ve kesinlikle yememen gerekenlere ilişkin gıdalar bulunur. Canan Karatay diyetinde ise bu tip bir liste yerine senin en çok tüketmen ve hiçbir şekilde tüketmemen gereken gıdalar bulunmaktadır. Bunların içerisinde ekmek senin baş düşmanın olacaktır. Yani kesinlikle tüketmemen gereken bir besindir. “Ekmeksiz doymam” diyebilirsin, ancak ekmek yemeden de nasıl doyduğuna ve kilo kaybettiğine sen bile şaşıracaksın. Canan Karatay; et, balık, tavuk, sebze ve kalorisi düşük bir kaç meyve ile açlık hissetmeden kilo vermenin yollarını diyet adı altında zayıflamak isteyenlere önermektedir.

Canan Karatay Diyetinde Kaç Öğün Var?

Canan Karatay yöntemi ile diyet yapmak düşündüğünden çok kolay olacak. Çünkü diğer diyet listelerinde olduğu gibi sınırlı miktarda beslenmek yok. Yemen gereken tüm gıdalar sınırsız. Tek kural iki öğün arasında sekiz saat olması ve akşam saat 19:00 itibari ile beslenmeyi sonlandırman. Ara öğün yapmadan iki veya en fazla üç ana öğün ile günü bitirmen gerekiyor. Sabah uyandığın saat dilimi ile akşam saat 19:00’a kadar geçen süreyi üçe böl, bunlar senin ana öğün saatlerin olsun. Bu saatlerde güzelce doy. Ara öğün denilen boşluklarda yemek yerine yeşil çay ve türk kahvesi tüketebilirsin. Bunu ara öğün olarak değil, bu aralıklarda metabolizmayı canlı tutma zamanı olarak da nitelendirmek mümkündür.

Canan Karatay Diyetinde Yenmesi Gerekenler Nelerdir?

Canan Karatay diyeti eşittir organik beslenme demek bir nevi doğru olacaktır. Çünkü, organik zeytinyağı, organik tereyağı, sebzeler, et, balık, tavuk gibi protein açısından zengin gıdalar, salatalar hayatının olmazsa olmazları arasına yerleşecektir. Karatay, senin sağlıklı beslenmeni, sağlıklı beslenirken de kilo vermeni destekleyecek bir yöntemle zayıflamaya hazırlamaktadır.

Canan Karatay Diyetinde Yenmemesi Gerekenler Nelerdir?

Canan Karatay diyetinde daha önce yediğin ve kilo almana sebep olan tüm abur cuburları hayatından çıkarmalısın. Ayrıca kalorisi yüksek meyveler hayatında olmamalı. Ekmek, pilav ve makarna gibi şeker yönünden zengin gıdaları da artık yok saymalısın. Şekerden uzak durmalı, organik olması şartı ile tereyağı haricindeki katı yağları terk etmelisin. Daha fazlası için askipo beslenme uzmanlarından destek alarak Canan Karatay diyetinde kesinlikle yememen gerekenlere ilişkin bir liste oluşturabilirsin.

Canan Karatay Diyetini Kimler Yapamaz?

Canan Karatay diyetini yapmak istiyorsan; öncelikle yetişkin olman, diyabet hastası olmaman ve hamile olmaman önemlidir. Çünkü ara öğün olmayan bu beslenme biçimi bir diyabet hastası için çok da uygun olmayacaktır. Ancak bu noktada özellikle belirtmeliyiz ki; diyabet hastaları bu diyeti uygulamak istediklerinde, doktorlarından görüş almalı ve uygulayıp uygulamama kararını bu şekilde almalılardır.

Canan Karatay Diyeti ile Sağlıklı Zayıflamak Mümkün Mü?

Canan Karatay bu diyeti önerirken sağlıklı kilo verilmesini amaçlamıştır. Bu sebeple akıllarda en çok yer eden sorulardan biri olan sağlıklı zayıflamanın bu beslenme biçimi ile mümkün olup olmadığıdır. Hem diyet listende hem de yeni beslenme şekli olan Canan Karatay'ın önerileri ile hayatında açacağın yeni sayfada tamamıyla sağlıklı gıdalar, organik gıdalar bulunacaktır. Askipo beslenme uzmanları Canan Karatay diyeti ile ilgili merak ettiğin diğer tüm konuları cevaplamak üzere seni bekliyor.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.