Psikoloğunla Evinden Çıkmadan Görüş Bitlis ile Sınırlı Kalma

Depresyon, kaygı, öfke, stres ve diğer zorluklarla başa çıkmak istiyorsan Bitlis ile sınırlı kalma! Evinden çıkmadan, dilediğin zaman Askipo psikologlarıyla sesli ve görüntülü görüşebilirsin. Üstelik ücretsiz ön görüşme fırsatıyla!

Randevu Al

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!

Bitlis'de Psikolog mu Arıyorsun?

Bitlis'de hem bütçe dostu, hem de alanında uzman bir psikolog arıyorum diyorsan hemen şimdi ücretsiz ön görüşme randevusu al, psikologlarımız seni arasın!

Psikolog Ezgi Sanlı

Psikolog Ezgi Sanlı

Bitlis Psikolog

Merhaba, ben Psikolog Ezgi Sanlı. Özel Üsküdar Amerikan Lisesi'ni tamamladıktan sonra Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü tam burslu olarak kazandım ve yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimin tez döneminde "Sigara içen bireylerde nikotin bağımlılık düzeyi, duygusal yeme ve stresle başa çıkma tarzları arasındaki ilişkinin incelenmesi" konusu üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim. Lisans ve yüksek lisans çalışmalarım sırasında klinik değerlendirme ve psikoterapi eğitimleri aldım. Danışmanlık ve rehabilitasyon merkezlerinde genç ve yetişkinlerin yanı sıra ebeveyn danışmanlığı ve özel eğitim alanlarında çalıştım. Bilişsel Davranışçı Terapi altyapısına sahip olmakla beraber, tek bir ekole sıkı sıkıya bağlı kalmak yerine eklektik bir bakış açısını benimsiyorum. Kaygı bozuklukları (yaygın kaygı bozukluğu, sosyal kaygı, panik atak), obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, travma, yeme bozuklukları ve beden algısı, kayıp ve yasla başa çıkma, öfke ve stresle başa çıkma, ikili ilişkilerle ilgili sorunlar, uyum problemleri ile çalışmaktayım. Psikoterapi; duygularınızı, düşüncelerinizi, kendiniz ve diğerleriyle ilgili inançlarınızı, kişisel yaşantılarınızı güvenli bir biçimde keşfetme sürecidir. Psikoterapist ise kendinizi tanımak ve kendinize alan açmak için çıktığınız bu yolculuktaki eşlikçinizdir. Terapi süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için ön görüşme randevusu oluşturabilirsiniz.

Randevu Al

Bitlis ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Askipo, {City}'{Suffix} psikolog hizmeti almanın ne kadar süreceği; terapinin amacına, süresine ve sıklığına bağlı olarak değişebilir. Bazı insanlar birkaç seansla, bazıları ise birkaç ay veya daha uzun bir sürede hedeflerine ulaşabilirler. Terapi süresi ve sıklığı, terapist ile birlikte çalışarak oluşturacağınız plana göre belirlenir. Terapi süreci boyunca, terapistinle düzenli olarak görüşmeler yaparak terapi sürecinin ilerleyişini izleyebilirsin.

Askipo, {City}'{Suffix} sana en uygun psikolog ile ücretsiz ön görüşme yapmanı sağlar. Böylece sana özel bir terapi planı ve ücretlendirme sunar. Terapi ücretleri; terapi türüne, seans süresine ve terapistin tecrübesine göre değişebilir. Ücretsiz ön görüşme sonrasında, sana uygun terapi planı ve ücretlendirmeyi öğrenebilirsin.

{City}'{Suffix} terapi alırken dikkat etmen gereken bazı noktaları senin için derledik:

  • Terapiste güven duymak ve rahat hissetmek önemlidir. Terapinin etkili olabilmesi adına, terapist ile açık ve dürüst bir iletişim kurman gerektiği için buradaki en kritik nokta terapistin ile uyumlu çalışabilmenizdir.
  • Terapistin niteliği önemlidir. Terapistinin özgeçmişini ve eğitimini araştırabilirsin. Ayrıca, terapistinin lisanslı ve tecrübeli olduğundan emin olmalısın.
  • Terapi süreci boyunca, terapistinle birlikte belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için bir plan yapmak ve bu plana uymak da önemlidir. Bu nedenle terapiye düzenli devam etmek terapiden istenen sonuçları elde etmene yardımcı olacaktır.
  • Terapi sürecinde açık ve dürüst olmalısın. Terapistinle konuştuğunuz her şeyin gizli kalacağından emin olabilirsin. Ayrıca, terapistinle birlikte çalışarak, terapinin etkili olması için gereken tüm çabayı göstermelisin.

Umuyoruz ki bu öneriler sana yardımcı olmuştur.

Ne sıklıkta terapiye gitmen gerektiği terapinin amacına, kişisel ihtiyaçlarına ve terapistinin önerilerine göre değişebilir. Bazı insanlar haftada birkaç kez terapiye giderken bazıları haftada ya da iki haftada bir veya ayda bir kez giderler. Bazı insanlar ise sadece zor zamanlarda veya ihtiyaç duyduklarını düşündüklerinde terapiye başvururlar. Senin için en uygun terapi sıklığına terapistin ile birlikte karar vermeniz en doğru çözüm yolu olacaktır.

Psikologlarla online olarak görüşmek pek çok fayda sağlar. Online terapi, daha esnek bir program sunarak evden çıkmadan terapiye katılmanı sağlar. Kişisel bilgilerini paylaşmak için yüz yüze görüşmek zorunda kalmazsın. Bu da birçok kişi için daha rahatlatıcı olabilir. Online terapi bir bakıma coğrafi konumun önemli olmadığı anlamına gelir. Böylelikle Türkiye genelindeki psikologlarla çalışma ve kendine en uygun psikoloğu bulma fırsatın olur. Ayrıca, bu alanda yapılan pek çok araştırma, online terapinin yüz yüze terapi kadar efektif olduğu da göstermiştir.

{City}'{Suffix}ki psikologlar, genellikle aşağıdaki hizmetleri sunarlar:
Bireysel terapi: Bir psikologla birebir görüşmeler yaparak, kişisel zorluklarla başa çıkmaya yardımcı olur.
Çift terapisi: İlişki sorunları yaşayan çiftler için bir psikologla yapılan terapi seanslarıdır.
Aile terapisi: Aile içi iletişim, dinamikler ve sorunları ele alan bir psikologla yapılan terapi seanslarıdır.
Grup terapisi: Benzer sorunlar yaşayan insanların bir araya gelerek bir psikologla yaptıkları terapi seanslarıdır.
Bu hizmetlerin yanı sıra, psikologlar genellikle kişisel gelişim, özsaygı, özgüven, iletişim becerileri ve benzeri konularda da destek sağlarlar.

Duygusal destek arayışı, stres ve kaygı düzeylerini kontrol altına almak, özgüveni arttırmak, kendini daha iyi tanımak ve anlamak, ilişkileri geliştirmek ve düzeltmek, daha iyi bir zihinsel sağlık ve refaha ulaşmak, kişisel hedeflere ilerlerken yardıma ihtiyaç duymak psikoloğa gitmenin temel sebeplerindendir. Askipo uygulaması, ücretsiz ön görüşme yaparak terapiye başlama fırsatı sunar ve alanında uzman psikolog ve diyetisyenlerle çalışır. Terapi seansları online olarak gerçekleşir, sana özel bir terapi planı ve yol haritası sunulur. Terapiye başlamak kendine yatırım yapmana ve gelecekteki sana büyük faydalar sağlamana olanak tanır. Askipo'yu indirerek terapiye ilk adımı atabilirsin.