SORU

Z***** G******

Bende galiba diyetti beceremiyorum günlük sporumu yapıyorum ama tartıda fark yok tarçınlı kahve detoks iceckleri içiyorum kahvaltıda yumurta zeytin peynir ekmek kesinlikle yok bı aydir ama 3 kilo verdim daha gitmiyor ilk defa yaşıyorum neden olabilir acaba bı yardımcı olur musunuz

1

CEVAP 1

N****

Merhaba, kilo verme süreci herkeste farklı şekilde ilerleyebilir. İlk önce, belirli bir sürede verilecek kilo miktarı hakkında gerçekçi bir beklentiniz olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, kilo verme sürecinde sadece tartıya odaklanmak yerine vücut yağınızı daha azaltmaya odaklanmanız daha yararlı olacaktır. Bunun için, ölçümlerinizde değişiklikler olup olmadığını takip etmeniz önerilir. Diyetinizdeki düşük karbonhidrat alımınıza dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun karbonhidratlardan enerji elde ettiğini unutmayın. Eğer karbonhidrat alımınız çok düşük ise, vücudunuz enerji gereksinimini farklı kaynaklardan karşılamaya başlar ve hatta kas dokunuzu tüketebilir. Ayrıca, öğün atlamak yerine öğünlerinizi daha sık ve küçük boyutlarda tüketme yoluna gidebilirsiniz. Böylece metabolizmanız daha hızlı çalışacak ve kendinizi daha tok hissedeceksiniz. Son olarak, egzersiz rutininizin süre, sıklık ve yoğunluğunu artırarak vücudunuzu harekete geçirebilirsiniz. Diyetiniz hakkında daha detaylı bir inceleme yaparak size uygun bir beslenme planı hazırlayacak bir diyetisyen ile görüşmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

0

CEVAP 2

N****** A****

kilo veremiyorsunuz cunku duzgun beslenmiyorsunuz. yumurtayi zeytini peyniri keserseniz kilo zaten veremezseniz. diyetinizde boyle proteini, kalsiyumu cok yuksek seyleri kismayin, sadece kilo verdirmez cildinizi de guzellestirip, enerjinizi yukseltir. tabii ki bunlara bir sinir koyabilirsiniz ornegin "4 tane zeytin" gibi. ekmege gelince ekmegi kesmenizi kesinlikle tavsiye etmem cunku ekmek tok tutar ve bu tokluk sayesinde zararli, kilo yapan seylerden uzak durursunuz. gunde 1 dilim ekmek cok sey degistirir.

1