Bayramda Konya'da Ne Yenir?

Bayramda Konya'da Ne Yenir?

Konya, Türkiye'nin en güzel yemek kültürlerinden birine sahiptir. Bayramda da Konya'da birçok lezzetli yemek seçeneği bulunmaktadır. İşte bayramda Konya'da mutlaka tatmanız gereken yemekler:

  1. Etli Ekmek - Konya'nın ünlü lezzeti olan etli ekmek, ince hamuru üzerine kıymalı harç ve domates-salça karışımından oluşur. Fırınlanarak servis edilir.
  2. Firun Kebabı - Konya'nın kebap kültürünün en lezzetli örneklerinden biridir. Kıyma, soğan, baharat ve ekmek içi karışımından hazırlanır ve tandırda pişirilir.
  3. Bamya Çorbası - Bayramda yanında pilavla birlikte tüketilen Konya usulü bamya çorbası, et suyu, bamya, domates, biber ve soğan ile hazırlanır.
  4. Erişte Pilavı - Konya'nın erişte pilavı, uzun süre kaynatılmış erişte ve tavuk ya da et suyu ile hazırlanır. Bayramda sıklıkla tüketilen bu pilav, lezzetiyle dillere destan.
  5. Konya Şekeri - Tatlı olarak bayramda tüketebileceğiniz en lezzetli seçeneklerden biri de Konya Şekeri'dir. Geleneksel bir tatlı olan Konya Şekeri, şerbetli tatlı sevenler için ideal bir seçimdir.

Bayramda Konya'da tüm bu lezzetleri tatmanızı öneririz. Afiyet olsun!

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!