Atkins Diyeti Nedir?

Atkins diyeti, karbonhidrat tüketimini sınırlayan bir diyet programıdır. Bu programda, kişiler yüksek protein ve yağ tüketimi yaparak kilo vermek amaçlanır. Diyet, düşük karbonhidratlı beslenme şekline dayanır ve özellikle obezite sorunu olan kişilere önerilir.

Atkins diyeti, diğer diyetlerden farklı olarak karbonhidrat alımını oldukça sınırlar. Bu diyet programında, karbonhidrat alımı azaltılırken protein ve yağ tüketimi arttırılır. Bu sayede, vücut yağ yakmaya başlar ve kilo kaybı sağlanır.

Atkins diyeti, 4 farklı aşamadan oluşur. İlk aşamada, karbonhidrat alımı oldukça sınırlanır ve sadece protein ve yağ tüketimi yapılır. İkinci aşamada, sebzeler gibi bazı karbonhidrat kaynakları yavaş yavaş eklenir. Üçüncü aşamada, daha fazla karbonhidrat eklenir ve kilo kaybı yavaşlar. Son aşamada ise, kilonun korunması amaçlanır ve normal bir beslenme programına geçilir.

Atkins diyeti, birçok kişi tarafından uygulanabilir olsa da, bazı sağlık riskleri de içerir. Bu nedenle, diyet uygulanmadan önce mutlaka bir doktora danışılması önerilir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Diyetisyenlerden
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık diyetisyeninden kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden diyetisyenine ulaşırsın.

Mesaj seçeneği ile sorularını sorarsın.

Sana özel diyet programına erişirsin.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsın.

İster görüntülü ister sesli konuşursun.

Bütçene en uygun paketi seçersin.

Diyetisyen kontrolünde zayıflarsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!