SORU

E**** K****

Arkadaşlar iyi akşamlar 3 aydır diyet yapıyorum diyetisyen destekli verdim 93 kilodan 74.650 kiloya düştüm listede verilen ekmeği zaman içinde azalttım hatta bazen yemiyorum bile neyse son 1 aydır ara ara akşam üstü saatleri bacaklarımda kollarimda halsizlik oluyo ağırlık çöküyor şu son 1 haftadır da akşam acayip bir şekilde acikiyorum önceden böyle bir problemim yoktu yani zor tutuyorum kendimi artık halbuki arada kaçamak yapıyorum kontrollü kriz geçirmiyim diye ama gene yok ben napicam böyle bilmiyorum vücudum sürekli poğaça,börek kurabiye istiyo önume gelse 2 tane anca yerim ama kötü oldum iyice ne yapmam gerek

1

CEVAP 1

E*** A*****

hiçbir şeyden kendinizi mahrum bırakmayın ve azar azar herşeyden yiyebilirsiniz bendede öyle oluyordu ve azar azar yedim herşeyden yinede kilo verdim :))

0

CEVAP 2

H*****

Merhaba, öncelikle bu değişim ve başarınız için sizi tebrik ederim. Ancak son bir aydır bahsettiğiniz halsizlik ve açlık hissi gibi belirtiler, diyetinizdeki yetersizlik veya yanlışlıkları işaret edebilir. Özellikle akşam öğünlerinde yeterli protein ve lif içeriği olan gıdalar tüketmeye özen göstermek, kan şekerinizin dalgalanmamasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, kan değerleriniz de gözden geçirilebilir. Ayrıca, sıkı bir diyet de yemek özlemi ve açlık hissini artırabilir, bu yüzden diyetinizde düzenli olarak lezzetli ve tatmin edici besinler de yer almalıdır. Bu sorunları çözmek için diyetinizi ve yaşam tarzınızı gözden geçirmenizi, diyetisyeninize veya sağlık uzmanınıza görünmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı beslenme ve yaşamınızda success dilerim.

0