Alkali Beslenme

Alkali Beslenme

Sağlıklı beslenme hakkında bilgi sahibi olan çok az birey bulunmaktadır. Gelişigüzel beslenme, aperatifler, hazır gıdalar, tek tip beslenme, aslı olmayan kulaktan dolma diyetler sayesinde her gün birçok kişinin sağlığı bozulmaya devam etmektedir. Sağlıklı bir bedene sahip olmak istiyorsan; alkali beslenme ile ilgili önerilerimize kulak vermeli, Askipo beslenme uzmanlarımızdan alkali beslenme hakkında detaylı bilgi almalısın. Uzman diyetisyenlerimizle ücretsiz ön görüşme yapabileceğini ve sana en uygun diyet listesine beraber karar verebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Alkali Beslenme ile Kilo Kontrolü Sağlanır Mı?

Kilo problemi günümüzde çocukluk dönemlerinden başlayarak, gençleri ve orta yaşlıları tehdit eden önemli bir sağlık sorunu olmaya devam etmektedir. Sağlıklı beslenme ile ilgili bilgi sahibi olunmaması sebebi ile birçok hastalığa davetiye çıkarılmaktadır. Oysa ki, sağlıklı beslenme konusunda destek alınmış olsa böyle sağlık problemleri başlamadan bitecektir. Bu sebeple bu konumuzda alkali beslenme hakkındaki detaylara değinmek istedik. Alkali beslenme; vücudumuzda aside sebep olan, kilo almamızı sağlayan besinlerden uzak durmaktır. Belki defalarca duyduğun ve merak ettiğin alkali beslenme, alkali diyet gibi tabirleri hiç araştırmaya ve uygulamaya fırsatın olmadı. Alkali beslenmeyi hayatına soktuğun anda hayatındaki değişiklikleri görecek ve kilo kontrolü ile ilgili de büyük bir adım atmış olacaksın. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bağışıklık sistemi insan vücudunun en önemli kısmıdır. Bağışıklığı zayıf insanların sıklıkla hasta olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Sağlıklı bir bireyin bedeninde ph seviyesi 7,14 olmalıdır. Bunun için alkali beslenme oldukça önem arz etmektedir. Alkali besinler ph seviyesinin dengelenmesinde önemli etkiye sahiptir. Dolayısı ile bağışıklık güçlenmesine katkı sağlanmakta ve kişi daha sağlıklı bir yaşam sürmektedir.

Alkali yiyecekler ile beslenme düzeninin benimsenmesi halinde sağlıklı beslenmeden söz edilebilir. Günlük yaşantımızda yaptığımız hatalı beslenme biçimleri sebebi ile kilo problemi başta olmak üzere birden çok sağlık problemi ile baş etmek durumunda kalırız. “Alkali yiyecekler neler, hangi besinlerde alkali değeri yüksek?” sorularının cevabını merak ediyorsan, sana en doğru listeyi uzmanlarımız verecektir. Bu sebeple seni web sitemizi ziyaret etmeye bekliyor, beslenme uzmanlarımız ile yapacağın ücretsiz ön görüşmenin ardından günlük tüketmen gereken alkali besinlerin listesini almaya davet ediyoruz.

Limon her ne kadar asitli bir besin olsa da bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir. Limonlu alkali suyu basit bir şekilde evde hazırlayabilirsin. Bir limonu ortalama iki litrelik bir kaba dilimleyerek koymanı, ardından bir gece bekletmeni içmeden önce de deniz tuzu ilave ederek alkali derecesini arttırdığın suyu afiyetle tüketmeni öneriyoruz. Tam ölçüler için Askipo beslenme uzmanlarımızdan destek almayı da ihmal etmemeni öneririz.

Alkali beslenmenin diyet uzmanlarımızla da görüştüğünde oldukça yararlı bir beslenme biçimi olduğunu göreceksin. Belki de alkali gıdaların hangi besinler olduğunu öğrendiğinde hiç tüketmediğin ya da az tükettiğin gıdaların da önemini daha iyi anlayabilirsin. Özellikle iş hayatı içerisinde masa başı işlerde çalışanların kilo problemleri ile baş etmeye çalıştıkları büyük bir gerçektir. Masa başı işlerde tüketilen atıştırmalıklar zamanla alışkanlıklara dönüşmekte ve bu durum kilo alımına önemli ölçüde sebep olmaktadır. Zararlı alışkanlıkların bir tarafa bırakıp, sağlıklı beslenme yöntemlerinden alkali beslenmeyi uygulayanlar için daha sağlıklı bir yaşam oluşmaktadır. Fakat burada özellikle belirtmek istediğimiz konu alkali beslenmede sınırların bilinmesi ve alınması gereken besin miktarlarının uzman kontrolünde alınması gerektiğidir. Aksi taktirde sağlıklı beslenme tarzını benimserken vücudun gereksinim duyduğu önemli besin gruplarından bir hayli uzak kalabilir ve beden sağlığına zarar verebilirsin.

Alkali beslenme biçimini benimseyenlerin bu beslenme biçimi ile uyumlu olmayan besinlerden uzak durması gerekmektedir. Alkali yasakları arasında yer alan başlıca gıdalar; hayvansal gıdalar, tatlılar ve soslardır. Ancak hayvansal gıdaların tamamıyla kesildiği bir beslenme alışkanlığı olamayacağı için bu beslenme biçimini uygulamadan önce Askipo beslenme uzmanlarımızın görüşlerini önemsemelisin.

Alkali beslenme düzeninde meyve ve sebze ağırlıkta bir beslenme tarzı benimsendiği için sağlıklı olmakla birlikte, uzman görüşü almadan uygulanmaması gereken bir beslenme biçimi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu sebeple alkali beslenme biçimini kilo kontrolü için tercih edeceksen beden sağlığını tehlikeye atmadan beslenmen gerektiğini de unutmamalısın. Alkali beslenme ve diğer sağlıklı beslenme türleri ile ilgili olarak Askipo uzmanlarımıza danışarak kendi beslenme çizgini oluşturabilirsin. Alkali beslenmenin uzun süre devam ettirilmesi uzmanlar tarafından çok tavsiye edilen bir durum olmayıp, sağlığın için en doğru kararı bir uzman gözetiminde vermelisin. Uzmanlarımızdan ücretsiz ön görüşme alarak, alkali beslenme ile ilgili sorularını sorabilirsin.