SORU

y**

akran zorbalıklarından nasıl kurtulabiliriz nasıl kafaya takmaya çalışabilirim derslerime nasıl odaklı çalışabilirim

1

CEVAP 1

Z*****

güçlü ol sosyalleş bu sayede zorbalayamazlar

0

CEVAP 2

M***

zorbalık yapan kişiler bilinçaltında kendini aşağılık hisseden ve hayatla problemi olan kisilerdir.Bu aşağılık hissinden başkasını aşağılayarak kurtulmaya çalışırlar ve bunun farkinda değillerdir. Yani seninle alakali olmadığını ve yeterli olduğunum farkına var önce.Sen eksik olduğun için değil onlar eksik hissettikleri için zorbalıyorlar.Onları görmemeyi ve kendine odaklanmayı öğrenmen lazım.Sonra odaklarıni başkasına çevirirler zaten. Ayrıca sineye çekmemi ve mümkümse okuldaki rehber hocana söylemeni kesinlikle öneririm .

0

CEVAP 3

T*****

güçlü bir mentalite lazım sana. Bunun üzerine çalışırsan, kendini bile yenersin.

0

CEVAP 4

G**** K*****

Okul rehber öğretmenini ziyaret ederek bu sorunu paylaşabilirsin. Birlikte bu sorunu daha rahat aşabilirsiniz.

0

CEVAP 5

A*****

5 yıl sonra umrunda olmayacak insanları 5 dakika bile umursamamalısın, zor olduğunu biliyorum eğer okuldaysa bu insanlar şikayet edebilirsin. Değersiz işsiz güçsüz insanlar başkalarıyla uğraşarak egolarını beslemeye çalışıyorlar çok ezikçe bir şey bu, önemli olan senin kendine ne kattığın ve kendine nasıl baktığın

2

CEVAP 6

a****

utangaç olma seni ezerler sesin her zaman çıksın hem ders yap ki başarılı insanların etrafında olurlar

0

CEVAP 7

S***** K*****

siktir ederek ne olursa olsun içinden siktir edebilirim umursamyorum de onların ne kadar değersiz olduklarını bil ve ona göre hareket et. onlar sadece bi insan ve hiç bir değeri yok sen değerlisin ve kendine önem ver. yani kısacası sadece kendine odaklan kendine güzel davran böşver onları.

1