Akıntınızın enfeksiyona işaret etmesinin 4 belirtisi

Akıntınızın enfeksiyona işaret etmesinin 4 belirtisi

Vajinal akıntının enfeksiyona işaret ettiğinin dört önemli belirtisi şunlardır:

 1. Renk ve Koku Değişiklikleri:

  Normal vajinal akıntı genellikle berrak veya beyazdır ve hafif veya hiç kokusu yoktur. Eğer akıntı sarı, yeşil, köpüklü, gri veya sütlü beyaz renkteyse ve güçlü, kötü bir koku taşıyorsa, bu durum bakteriyel vaginozis, trikomonas enfeksiyonu veya mantar enfeksiyonları gibi bir enfeksiyona işaret edebilir.

 2. Doku ve Kıvam Değişiklikleri:

  Normal akıntı genellikle ince veya hafif yoğunlukta olabilir. Ancak, peynirimsi, yoğun veya topaklı bir akıntı, özellikle kaşıntı veya yanma ile birlikteyse, mantar enfeksiyonunun (kandidiyazis) belirtisi olabilir.

 3. Kaşıntı veya Yanma:

  Vajinal bölgede kaşıntı, yanma veya rahatsızlık hissi, enfeksiyon belirtisi olabilir. Bu tür semptomlar, özellikle cinsel ilişki sırasında ağrı veya idrar yaparken yanma ile birlikteyse, bir sağlık problemine işaret ediyor olabilir.

 4. Ağrı veya Rahatsızlık:

  Pelvik bölgede ağrı, kramp veya cinsel ilişki sırasında rahatsızlık, bazı enfeksiyon türlerinin belirtisi olabilir. Özellikle bu belirtiler akıntı değişiklikleriyle birlikte görülüyorsa, bir enfeksiyonun varlığından şüphelenilebilir.

Bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşıldığında, özellikle belirtiler şiddetliyse veya uzun süre devam ediyorsa, bir sağlık profesyoneline başvurmak önemlidir.

*Sitemizde bulunan yazılar yalnızca farkındalık yaratmak amaçlıdır. Tıbbi tavsiye içermez. Yazılardan yola çıkarak herhangi bir hastalık tanısı konulamaz. Yalnızca psikiyatri hekimleri ve doktorlar hastalık tanısı koyabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Sağlıklı yaşam yolculuğunda onlar başardı şimdi sıra sende.

2 milyon

Aylık Uygulama İçi Etkinlik

265 bin

Kayıtlı Üye

4.9 / 5

Uygulama Puanı

2 bin

Uygulama Yorumu

Psikologlardan
Birebir Online Hizmet Al!

Mekan ve zaman sınırlarına takılmadan seni alanında uzman isimlerle en kolay ve hızlı yoldan buluşturuyoruz.Artık psikoloğundan kolayca randevu alabilir ve görüşmelerinin tamamını uygulama üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Dilediğin yerden psikoloğuna ulaşırsın.

Görüntülü olarak seanslarını gerçekleştirirsin

Sana özel hazırlanmış terapi planı ile ilerlersin.

Bildirimler sayesinde seansını kaçırmazsın.

Mesaj seçeneğiyle sorularını hızlıca sorarsın.

Psikoloğun yaşam kaliteni arttıracak alışkanlıklar edinirsin.

Bütçene en uygun paketi belirlersin.

Yaşam kaliteni arttırırsın.

Kolayca randevu oluşturursun.

Daha güçlü ve özgüvenli hissetmek için ilk adımları atarsın.

Sağlık Uzmanlarından Birebir Online Hizmet Al!